iwetax

Čím se dá nahradit šalotka?

Něco co se dá koupit v obyčejným obchodě.

Nejlepší odpověď
hanulka11

bílou cibulí

Další odpovědi
dudu

Uvažuji-li na základě dále uvedeného textu správně, pak kvalitní cibulí…

Právě tak jako cibule kuchyňská byla i šalotka pěstována v pradávných dobách v Malé a Střední Asii. Odtud také její jméno – cibule askalonská, podle palestinského města Askalon, v jehož okolí byla nejvíce pěstována (dnes zříceniny Askalan). Ze starého filištínského města Askalonu přinesli si s sebou šalotku do Evropy křižáci.
Celkově se podobá cibuli kuchyňské. Charkteristickým znakem je, že se vytváří větší množství drobných cibulek v trsu („hnízdu“), které jsou jemnější chuti než klasická cibule kuchyňská.

Marunka2

Šalotka je lahůdková cibule, taková sympaticky malá – dává se třeba do Moravanky a jiných míchaných sterilovaných zelenin. Někdy jsme ji pěstovali doma, ale asi nejsem takový labužník, že jsem chuťový rozdíl nepoznala.
Takže pokud je v receptu šalotka, normálně ji nahrazuji obyč. cibulí.

Lenjička

Jarní cibulkou 🙂

anonym

Mírně spařenou obyčejnou cibulí.

Mihalka

cibulí jakoukoli a na všechny možně způsoby

vivatis2

Cibulí