Kulpix

Čím řezat/dělit plastové(plexis­klové) desky?

Šlo by to vibrační bruskou s ozubeným kotoučkem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Neměla by se používat příliš vysoká rychlost řezání, jinak by mohlo dojít k tavení plastu. Jde to dobře normální pilkou na železo.

Další odpovědi
Drap

Ano šlo. Lepší by byla třeba pásovka na dřevo. Řeže spolehlivě.

gecco

Co je to „vibračka s ozubeným kotoučkem“??
😉
Rychlou vibračkou s hrotem nebo plocháčem by šlo vyrýt rýhu…
Lepší by byla přímočará pila, ještě lepší okružní se slinutými břity, výborná pásovka, ideální vodní paprsek…
Co máš?
😉

gecco

Keplere – vysoká rychlost řezání neva…
Vadí vysoká rychlost příliš ´jemného´ nástroje – ten se (při malém šranku může přehřát a pak taví a pálí…), rychlý řez nevadí…
😉
A – naopak – může vadit i příliš hrubý a pomalý nástoj – neřeže, láme…
😉

Kepler

Asi jo, ale ta kotoučová vibračka je takový kotouček s poměrně jemným ozubením, který kmitá sem a tam. Používá se v pitevnách. Jako někdejší zaměstnanec nemocnice jsem měl tu čest vidět ji při akci…

gecco

Jo – říká se tomu osteotom…
😉
Snad leda patolog má snazší přístup k osteotomu, než k maflu…
😉