orwell

Čím přilepit odpadlé těsnění u dvířek uhelného kotle pro ústřední topení?

Doplňuji:
Ano, měl jsem na mysli azbestovou těsnicí šňůru v drážkách litinových dvířek a víka násypné šachty. S tím tmelem by to asi šlo, díky za radu.

Nejlepší odpověď
anonym

Šňůru namoč do vodního skla a tu nacpi do vyčištených drážek.

Další odpovědi
mosoj

Tak jak píše barbakan.
http://www.ebar­vylaky.cz/2573-vodni-sklo

JájsemRaibek

Nevím o jakém těsnění mluvíš, ale asi myslíš azbestovou šňůru, která je na dvířkách. Pokud vím, ta se snad ani nelepí, ale jen zastrkává do drážky. Ale i pokud bys ji chtěl přilepit, tak nejspíš to půjde jen kotlovým tmelem. Je to něco jak silikon, odolný na vysoké teploty.

gecco

Azbestovou šňůru na litinu (ocel)?
Používal jsem cca tohle – http://www.li­tinovakamna.cz/kam­narsky-tmel-p-1451.html .
Doplňuji:
Akorát musíš s těch dvířek důkladně odrhnout saze a dehet (ocelovým kartáčem) – na ty nepřilne (resp. blbě).

Hlada

Vyrábí se na to speciální lepidlo pod názvem Thermocoll.

gecco

Barbakan, Mosoj → podle mých zkušeností – vodní sklo drží na litině, ale stejně se z něj zanedlouho (pří běžném používání kotle za pár měsíců) šňůra odtrhne.
Tmel vydržel několik let a měnil jsem ho (horko-těžko) až poté, co se šňůra ´nacucala´ dehtem, ztvrdla a vymačkala (ve dvířkách držela pořád, jen už netěsnila a bylo potřeba ji vyměnit)…
😉

anonym

gecco, i já mám zkušenosti s vodním sklem. Měl jsem mnoho sezón kotel Apolo(plecháč) a měnil jsem šňůru tímto způsobem a věřím, kdyby se nemusel vyhodit z důvodu prorezlého pláště, šńůra by tam byla dodnes.