Avatar uživatele
orwell

Čím přilepit odpadlé těsnění u dvířek uhelného kotle pro ústřední topení?

Doplňuji:
Ano, měl jsem na mysli azbestovou těsnicí šňůru v drážkách litinových dvířek a víka násypné šachty. S tím tmelem by to asi šlo, díky za radu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3321 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Šňůru namoč do vodního skla a tu nacpi do vyčištených drážek.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Tak jak píše barbakan.
http://www.ebar­vylaky.cz/2573-vodni-sklo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Nevím o jakém těsnění mluvíš, ale asi myslíš azbestovou šňůru, která je na dvířkách. Pokud vím, ta se snad ani nelepí, ale jen zastrkává do drážky. Ale i pokud bys ji chtěl přilepit, tak nejspíš to půjde jen kotlovým tmelem. Je to něco jak silikon, odolný na vysoké teploty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Azbestovou šňůru na litinu (ocel)?
Používal jsem cca tohle – http://www.li­tinovakamna.cz/kam­narsky-tmel-p-1451.html .
Doplňuji:
Akorát musíš s těch dvířek důkladně odrhnout saze a dehet (ocelovým kartáčem) – na ty nepřilne (resp. blbě).

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Vyrábí se na to speciální lepidlo pod názvem Thermocoll.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Barbakan, Mosoj → podle mých zkušeností – vodní sklo drží na litině, ale stejně se z něj zanedlouho (pří běžném používání kotle za pár měsíců) šňůra odtrhne.
Tmel vydržel několik let a měnil jsem ho (horko-těžko) až poté, co se šňůra ´nacucala´ dehtem, ztvrdla a vymačkala (ve dvířkách držela pořád, jen už netěsnila a bylo potřeba ji vyměnit)…
😉

před 3320 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

gecco, i já mám zkušenosti s vodním sklem. Měl jsem mnoho sezón kotel Apolo(plecháč) a měnil jsem šňůru tímto způsobem a věřím, kdyby se nemusel vyhodit z důvodu prorezlého pláště, šńůra by tam byla dodnes.

před 3320 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek