Avatar uživatele
Danča84

Čím odstraním olej z lina?

Máme takové to strukturní lino jak se teď hodně dělá, a manžel na něj pustil lahev s olejem na smažení, ubylo asi deci, na ploše několik m2. Myl to jarem a nepomohlo to, jen to rozmatlal dál. Stříkance jsou i na stěně, to také nevím jak odstranit. (promiňte pánové pokud jste jiní, ale takhle to u nás dopadá, když kvůli nepřítomnosti ženy přijde do kuchyně chlap). Děkuji za rady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Berušinka, tom004 před 4658 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mucillinka

Tak to je dost nepříjemný. Už se mi to taky podařilo. Nejdřív jsem to setřela ubrouskama a pak jsme to pořádně vydrhla teplou vodou a jarem..Pomohlo to..Ale pokud ve vašem případě jar nepomohl,tak to nevím.Na tu stěnu zkuste křídu, třeba by mohla pomoct..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

no ze stěny , někdy pomůže bílou školní křídou zatřít cákance /pokud nepomůže/a pak snad jen oškrábnout a přemalovat
z lina by to mělo jít normálně smýt ,víckrát si vyměmit vodu ,vím jednou jsem rozbila olej bylo to k neumytí, ale podařilo se . Chce to hodně teplou vodu .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Trochu nechápu,jsk může cca 1dcl oleje,zaneřádit metry čtvereční,ale Jar,nebo jiný podobný přípravek,by měl stačit.Horká voda + přípravek,a neměl by být problém.Na stěně,je to jiné.Ihned,to jde odstranit lehkým oškrabáním omítky,a umýt mýdlovou vodou.Zkus,třeba to bude stačit,i teď.Když to nepůjde,stačí,jes­tli je stěna bílá,použít,bílou acetonovou barvu ve spreji,a opatrně přestříknout.Potom normálně přebílit barvou,jakou má stěna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Lino v dílně čistím od oleje běžně technickým benzínem. Zajímavé je, že benzín nesmyje ani celou vrstvu Bistrolu, který používám k ošetření povrchu. Kdyby to nešlo, tak perchlor, Arva nebo C6000. Ty ovšem odstraní i ochranné voskové vrstvy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek