ahold

Čím nejlépe vyčistit usazeniny vodního kamene v kolejničkách sprchového koutu?

Nechci si poškodit chrom.

Nejlepší odpověď
Drap

Stačí ti obyčejný ocet. Nejlépe namočit do octa bavlněný , třeba smotaná látka, položit do kolejničky a nechat několik hodin, třeba i do druhého dne, Pokud tkanina vyschne, namočit znovu a opakovat. Podle množství povlaku potom půjde vyčistit, nejlépe starým zubním kartáčkem.
Kromě toho si můžeš zakoupit celou řadu podstatně dražších přípravků , přímo k tomu určených.

Další odpovědi
Kepler

Také se přikláním k octu, případně k roztoku potravinářské kyseliny citrónové. V žádném případě nepoužívat kyselinu chlorovodíkovou, i když je silnější. Ta se hodí jen na usazeniny v porcelánové míse WC. Chrom napadá.