MiKu

Čím lze nejlépe nahradit cottage cheese do jídel pro vegany?

Prosím VEGAN není VEGETARIÁN, takže jogurt tvaroh apod. opravdu nelze použít :P děkuji! sojový jogurt lze, ale má úplně jinou konzistenci, když se s ním vaří, proto se ptám zde, zda narazím na někoho kdo má něco vyzkoušeno, nepotřebuju odpovědi bez zkušeností s vegan vařením, díkes

Nejlepší odpověď
Alesh

vygooglil jsem toto asi za 5 sekund… 😉

INGREDIENCE:

230 g namočených kešu ořechů

220 g tofu

120 ml kokosového krému

80 ml vody

2 polévkové lžíce citrónové šťávy

1 polévková lžíce lahůdkového droždí

1 polévková lžíce nakrájené petrželky

1 čajová lžička mletého česneku

Kešu ořechy, kokosový krém, vodu, citrónovou šťávu, lahůdkové droždí a mletý česnek dáme do mixéru a rozmixujeme do krémové konzistence. Vzniklou směs přemístíme do misky, přidáme nadrobené tofu a nakrájenou petrželku a vše důkladně promícháme. Poté dáme sýr na hodinu ztuhnout do lednice a můžeme podávat!

Zdroj: http://www.te­rezasdiary.com/re­cipessnacksblog/cot­tagecheese

Další odpovědi
Hufnágl

Můžeš zkusit bílý jogurt, tvaroh nebo mozzarelu.

anonym

Tofu

quentos

Vegan není vegetarián a stejně tak cottage není cottage cheese. Cottage je chalupa. Tu bych do jídel fakt necpal.

Mc Merkurion

… náhražka je furt náhražka, nevím, když jsem tedy vegan, tak mám nějakej důvod proč jím jsem a nebudu jíst náhražky … když nekouřím, myslím i elektronickou cigaretu >>> bez výjimek …
… v Čechách víme, že Cottage je tvarohovej sýr, mi si jej s barákem nespletem, ono totiž to slsvný engliš Cottage cheese by se totiž dalo přellžit jako sýf z chalupy >>> domácí sýr, čož už dnes stejně neplatí … a v Čechách jej Madeta nedělá, ta vyrábí pouze Cottage, takže quentosi, nejenže jsi špatně odpověděl, ale i špatně editoval dotaz: https://cz3.sta­ticac.cz/foto/vy­robky/523750/52­3539.jpg , https://www.ma­deta.cz/jihoces­ky-cottage
… hlavně nechci odkaz na anglickou wiki, otázka je v kategorii vaření, a názvy potravin jsoužpevně dány a chráněny patenty, pochybuju, že tazatelka v době karantény dojíždí do Anglie na nákupy …