Čím je pro vás PAMPELIŠKA (smetánka) lékařská?

Četl někdo z vás tuto knihu : Ray Bradbury „Pampeliškové víno“ ?

Nejlepší odpověď
annas

součást jídelníčku

Doplňuji:
Na jaře z ní dělám salát, květy jsou výborné smažené v těstíčku – chutnají jako žampiony (ze zdravotních důvodů už nepřipravuji). Z květů jsem vařil med nebo sirup, ale vadí mně velké množství cukru.. Ještě čaj, ale i z kořenů.

Další odpovědi
anonym

jiná odpověď

Nečetla:Při prvním vyslovení si vybavím dětství a věneček z pampelišek na hlavě.

zjentek

jiná odpověď

pampeliška je rostlina, je to vytrvalá plevelná bylina, takže by bylo tudíž nutno označit všechny vyriace v anketě

beer

jiná odpověď

Doplňuji:
JARO

badisko

jiná odpověď

vsechno dohromady ..pampeliskove vino je stare jak svet podobne jako domaci pampeliskovy med ..:D a salaty z pampelisek jsou taky fajn ..
knihu jsem necetl ..:D je V evrope velice hojna takze se da povazovat i za plevel …leciva bylina je to take takze jak rikam vse dohromady ..:D

www

jiná odpověď

Především krása. Žlutá louka plná včel a jarních motýlů, toť nádhera převeliká.

Sarrow

léčivá bylina

Před 3 měsíci jsem si poprvé dělal čaj z kořenu pampelišky, musím říct, že jsem z toho měl hodně zvláštní pocit :D

O Vánocích chci vyzkoušet smrkový čaj :)

suaeda

jiná odpověď

Doplňuji:
Je to v podstatě vše co zahrnují odpovědi. Především si s „pampeliškou“ asociuji jarní koberce žlutě rozkvetlých luk. Z květu lze dělat dobrý med. Pro ty kdo nemůže normální včelí tak je to dobrá náhrada. Léčivka nejenom na sběr do výkupen. Denní rozkousání několika stonků pampelišek prý pomáhá na žlučník i při likvidaci kamenů tamtéž. Plevel pro ty komu roste pampeliška ve stylovém anglickém trávníčku nebo v přímo záhonech.

marci1

jiná odpověď

Doplňuji:
Nádherně žlutý trávník na jaře.

DaiWoman

plevel

Vy asi nemáte zahradu že?
Doplňuji:
Květ jako taky je sice hezký, ale kořen, ston a listy jsou PLEVEL

zjentek

Žlutá louka plná včel a jarních motýlů, toť nádhera převeliká- co s tím všichni máte? ..cožpak nesledujete poslední 3roky počasí? Nebo žít v iluzi a nevidět realitu je možnost, jak dožít? ..někteří jsou tak staří, že doklepou s klapkama? To mě vždycky veme za srdce, ta víra v dobro, kde jsou asi tak ty louky? Pojďme, milujme se, víra louky spasí, miluj mě, já tě taky miluju

zjentek

..jako myslím co máte většina s těma žlutýma loukama, to dá rozum