Avatar uživatele
anonym

Čím je pro vás PAMPELIŠKA (smetánka) lékařská?

Četl někdo z vás tuto knihu : Ray Bradbury „Pampeliškové víno“ ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, suaeda, beer, Deli, www, badisko, gagaga před 3886 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

součást jídelníčku

Doplňuji:
Na jaře z ní dělám salát, květy jsou výborné smažené v těstíčku – chutnají jako žampiony (ze zdravotních důvodů už nepřipravuji). Z květů jsem vařil med nebo sirup, ale vadí mně velké množství cukru.. Ještě čaj, ale i z kořenů.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

jiná odpověď

Nečetla:Při prvním vyslovení si vybavím dětství a věneček z pampelišek na hlavě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

jiná odpověď

pampeliška je rostlina, je to vytrvalá plevelná bylina, takže by bylo tudíž nutno označit všechny vyriace v anketě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

jiná odpověď

Doplňuji:
JARO

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

jiná odpověď

vsechno dohromady ..pampeliskove vino je stare jak svet podobne jako domaci pampeliskovy med ..:D a salaty z pampelisek jsou taky fajn ..
knihu jsem necetl ..:D je V evrope velice hojna takze se da povazovat i za plevel …leciva bylina je to take takze jak rikam vse dohromady ..:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
www

jiná odpověď

Především krása. Žlutá louka plná včel a jarních motýlů, toť nádhera převeliká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sarrow

léčivá bylina

Před 3 měsíci jsem si poprvé dělal čaj z kořenu pampelišky, musím říct, že jsem z toho měl hodně zvláštní pocit :D

O Vánocích chci vyzkoušet smrkový čaj :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

jiná odpověď

Doplňuji:
Je to v podstatě vše co zahrnují odpovědi. Především si s „pampeliškou“ asociuji jarní koberce žlutě rozkvetlých luk. Z květu lze dělat dobrý med. Pro ty kdo nemůže normální včelí tak je to dobrá náhrada. Léčivka nejenom na sběr do výkupen. Denní rozkousání několika stonků pampelišek prý pomáhá na žlučník i při likvidaci kamenů tamtéž. Plevel pro ty komu roste pampeliška ve stylovém anglickém trávníčku nebo v přímo záhonech.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

jiná odpověď

Doplňuji:
Nádherně žlutý trávník na jaře.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DaiWoman

plevel

Vy asi nemáte zahradu že?
Doplňuji:
Květ jako taky je sice hezký, ale kořen, ston a listy jsou PLEVEL

Upravil/a: DaiWoman

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Žlutá louka plná včel a jarních motýlů, toť nádhera převeliká- co s tím všichni máte? ..cožpak nesledujete poslední 3roky počasí? Nebo žít v iluzi a nevidět realitu je možnost, jak dožít? ..někteří jsou tak staří, že doklepou s klapkama? To mě vždycky veme za srdce, ta víra v dobro, kde jsou asi tak ty louky? Pojďme, milujme se, víra louky spasí, miluj mě, já tě taky miluju

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

..jako myslím co máte většina s těma žlutýma loukama, to dá rozum

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek