zjentek

Čím doma narychlo nabrousit keramický nůž?

Žádný diamant doma nemám. Ani třeba prášek z něj. Díky.

Odpovědi
Edison

Keramiku? Doma Nejde… Není nad to mít doma kvalitní ocelové nože.

rekooj

Nenabrousíš ničím – leda že by si měl doma stroj z výroby a odpovídající firmware..

elkon

Tři vteřiny klikání: https://www.ho­meware.cz/clan­ky/brouseni-keramickych-nozu

Edison

Elkon to trefil… K linku bych měl jednu poznámku: Žádný profesionální nůž NESMÍ mít potištěnou čepel. Zkuste se zamyslet proč.

zjentek

co je moudrý elkon schopen tady poradit, to jsem si vyklikal za sekkundu hodinu předtím, než odpověděl. nevím, co jste oba nepochopili na tom, když jste četli, že doma nemám diamant a ani ŽÁDNEJ PRÁŠEK Z NĚJ!!!

Takže ještě jednou i pro méně bystré:

Čím nabrousím keramický ňůž, VYJMA diamantu?

Edisne, proč čepel bez potisku?

Edison

Protože ten potisk se uvolňuje, což je u profinožů naprosto nežádoucí. 🙂

keramický nůž nenabrousíš, bo je křehký. Prakticky jakýkoli boční tlak je jeho konec, vznikaj mikropraskliny.

zjentek

Editywoe tak představ si, že ocelové mám doma taky!

Ale na to jsi se neptal… (;

zjentek

…ses (;

Edison

No já se neptal na nic. Já odpověděl, že keramiku doma nenabrousíš., Jediný, co je doma brousitelného je ocel. I kvalitní, nožířská, s tvrdostí podle oučelu, ale ocel…

zjentek

jasný…

No mám jednu kvalitní keramiku, tupou jak řiť. No nic no, nechám ho na ven, na takové to domácí žvýkání…

Zkoušel bych ho zachránit, ale nechci si ztupit osličku. (;

Edison

Křehkou keraminku na ven? Hahahaha.. Teď jsi mě pobavil. Já i úhel ostří volím podle toho, na co je nůž určen. A nechat si keramiku na ven… to ho raději rovnou vyhodím… Takovej se hodí sotva jako jednorázové mezižeberní dloubátko… 😁

zjentek

A to já zase ne… Já než vyhodit, tak to raději testovat, co vydrží a pak vyhodit.

Edison

Jooo… jediný smysluplný využití… 😁