Curiosity

Chybí v této větě nějaká interpunkční znaménka? (viz níže)

Za diskriminaci ve čtvrtek Soudní dvůr Evropské unie v Lucemburku označil rozhodnutí bulharské divize české elektrárenské firmy ČEZ umístit elektroměry v převážně Romy obývané čtvrti města Dupnica do větší výšky než v ostatních částech.

Nejlepší odpověď
Zbynas

Ne.

Další odpovědi
quentos

Skutečně nikoli. Čárka před „než“ se píše jen v případě, že za ním následuje vedlejší věta; „umístit elektroměry“ je zde ve funkci neshodného přívlastku… jakákoli čárka by v této větě byla nadbytečná.

annas

Interounkce nechybí.

Ale stylizace věty je opravdu špatná, chybný slovosled. V tak dlouhé větě jsou samá jména, jen jedno sloveso. Jako by věta byla přeložená z angličtiny.

Vznikají vám falešné dvojice.
Za diskriminaci ve čtvrtek – nebo Soudní dvůr označil ve čtvrtek?
atd.