verka

Chtěla bych zedničit, co k tomu potřebuju?

Co na otlučenou zeď až na cihly? Něco bych namíchala, pak nahodila a uhladila. Ale co? Zedníci došli!
Doplňuji:
No nazdar! Asi tam pověsím koberec.

Nejlepší odpověď
Toruk

Zpravidla se na zeď dávají 3 různé vrstvy:

1. špric
účel: tenká vrstva, která slouží jako pojivo mezi zdí a omítkou
složení: voda, cement písek

2. malta
účel: vlastní omítka
složení: voda, písek, vápno, cement

3. štuk
účel: (jemná omítka) vyrovnává nerovnosti hrubé omítky

Všechny uvedené materiály lze koupit jako hotovoé směsi
Doplňuji:
složení štuku: jemný písek, vápno

Další odpovědi
fira

Koupit štuk.Prodává se v pytlích.Je třeba uvést jestli je to na zeď vnitřní a nebo venkovní.No a hlavně to chce chuť do práce.Nechcete doufám abych tady popisoval pracovní postup?
Doplňuji:
Milá paní.Nechci vás zrazovat od vašeho úmyslu nahazovat zeď.Nejlepší bude opravdu ten zedník.Vyjde vás to levněji protože když to neumíte tak toho bude půlka dole.Dá se samozřejmě znovu použít ale dejte na mě a zedníka shánějte dál.Už staré české přísloví říká,ševče drž se svého kopyta.

anonym

ja bych zkusila sehnat míchačku,koleč­ka,cement a vodu,míchala bych to jako pán Verich přiměřeně a nebo zkuste odkaz www.jakpostavit.cz

mosoj

Obdivuji Vás, ale já jsem na tom podobně.
Na otlučenou zeď musí nejdříve jádrová omítka a na jádrovou štuková nebo nějaká šlechtěná.
Omítka se dá koupit buď hotová v pytlích ( cena vychází ale špatně), nebo namíchat z písku vápna a cementu. Písek nesmí být betonářský.
Zde je něco k přečtení a poměry míchání :
http://www.vse­umel.cz/view.php?cis­loclanku=2006041001

Nahazování ( omítání) je fyzicky namáhavé.
Tím Vás ale nechci podceňovat. Zaleží o jak velkou plochu jde.

Zdroj: http://www.vse­umel.cz/view.php?cis­loclanku=2006041001

roxy52

Nebo si tam zasadte nějakou popínavou rostlinu,třeba břečtan.Odborníci tvrdí,že taky brání vodě,že nejsou vlhké stěny.

FOG

Pokud si netroufate na tu maltu,tak nastrelit drevene listy a prisroubovat sadrokarton.

elektrikář

Druhá možnost zdivo očistit povrch zpevnit Sokratem a vyspárovat, maltou z bílého cementu.Uhladil spárovačkou.