Jan Klajbl

Chtěl bych se zeptat jestli je zákon ze děti smí objednávat pod (třeba) 5–10 000kč?

Odpovědi
seraphico

Takový zákon v ČR neexistuje.

Dochy

Ne. Děti ze považují za svéprávné v míře odpovídající jejich stáří a vyspělosti. Je to individuální. Do 18 jsou za ně zodpovědní rodiče a víceméně jim některé pravomoci přiznávají, například tím, že jim dají kapesné…

da ny

Zákon jistě ne.
Do 15 let by děti neměli objednávat nic. Vlastní finanční prostředky mívají jen darované. Mladiství pracující od 16 let mohou pracovat a mít vlastní příjmy.
Jak bylo zmíněno, do 18 let za potomky zodpovídají zákonní zástupci/rodiče