Někdo_

Poradíte, zda je výhodnější, abych šel na gympl, nebo spíše šel studovat ekonomiku či pedagogiku?

Chtěl bych se zeptat, jestli je výhodné, abych šel na gympl nebo spíše šel studovat ekonomiku či pedagogiku.

Nejlepší odpověď
Anikitos

Sám se zeptej,co je vhodné pro tebe, co sám chceš.

Ale z mé strany je nejvýhodnější ekonomika (zastávám názor, že gympl člověku nic nedá — poskytuhje tzv. všeobecné nauky -takže nic moc – jen to člověka „připravuje“ pro další studia na vyšších školách = takže za mě osobně jen ztráta času. Pokud už chce člověk jít na Vysokou, tak může mít i normální střední školu s nějakkým zaměřením než jen s „všeobecným“).

Další odpovědi
Kelt

Měl bys mít určitou představu, čím chceš být, co by tě bavilo a co chceš pro to udělat. Zkus si udělat plán, kde bys chtěl být za 10 nebo 20 let a podle toho začni jednat. Zjisti si své kladné a záporné stránky, co tě baví a co ne a čemu by ses chtěl věnovat. Jaké máš záliby, koníčky, přátele. Chceš zkoumat , vyvíjet, věnovat se technice, fyzice, chemii? Nebo chceš pracovat v podniku, ve výrobě, nebo chceš učit nebo.....? I ta nejdelší cesta začíná prvním krokem. Přenes se do budoucnosti a představ si, že si dosáhl toho, čím chceš být a uvědom si, že k tomuto místu ses dostal proto, že jsi musel udělat několik kroků. Tak se vždycky vracej zpátky až zjistíš, co potřebuješ udělat právě nyní. Hlavně potřebuješ získávat informace, aby sis ujasnil, co která pozice obnáší.

Drap

Ci je výhodné? Nikdo ti v tomto nedokáže poradit. Rozhodnout se musíš sám, podle toho co míníš dělat, co tě zajímá atd.

da ny

Nevím jakou máte představu o tom čím se budete živit a co chcete dělat.
S ekonomickým SŠ vzděláním múžete pracovat v bance, jako „náhončí“ klientů v účetní firmě a jako policista budete zdatnější v píseném projevu.
Jako pedagog SŠ můžete pracovat jako vychovatel v internátě (kterých je velmi málo) nebo v mateřské školce. Pro práci ve vězeňské službě po Vás budou chtít Bc. titul.

Jinak můžete pracovat třeba v každém obchodě…

Pokud chcete v těchto oborech studovat na VŠ je vyšší šance pro přijetí ke studiu z gymnázia. To Vás lépe připraví ke studiu na VŠ.
Můžete se k přijímacímu řízení dobře připravit i sám (a na SŠ se méně „nadřete“ než na gymnáziu).
Rozhodnutí, co je pro Vás výhodnější je jen na Vás. 😁

annas

da ny

souhlasím s Vámi. Vždy v tomto duchu odpovídám. Tazatel brzy otázku uzavřel.

Každý má svůj názor,. rozhodnout se musí jen tazatel. Všeobecné vzdělání je vhodné pro přípravu na VŠ, odborné přímo pro praxi, i když je možné pokračovat na VŠ, ale náročnější je složit přijímací zkoušky.

I když si uvědomuji, že Anikitos mívá dobré odpovědi, tentokrát s ním nesouhlasím, nečetla jsem pozorně jeho odpověď.

Anikitos

@annas

Já jsem skeptický, co se týká škol.
:'D

annas

Je to váš názor, ale znám to z dlouholetého působení ve škole a získaných zkušeností.

Ale pro studium na VŠ lépe připraví gymnázium k přijímacím zkouškám. Ty jsou všeobecné a řada předmětů se na SŠ odborné neučí.

Nevýhoda,. když se gymnazista nedostane na VŠ, vzdělání je nedostačující.

Je opravdu dobře zvažovat, i když v 15 letech všichni nevědí, jak to bude dál.

Z ekonomické školy mají na VŠ absolventi na VŠ problémy s matematikou., na filosofické fakultě třeba s DEJ, společenskými vědami, někdy i CJL.

Stejně oba cizí jazyky na gymnáziu mají mnohem víc hodin než např. na OA.

Takže i v tom je výhoda. Nevýhoda gymnázia – pokud nejde žáka na VŠ, jeho vzdělání pro praxi nic moc.

anonym

i na tom snad něco je, ale i špatné školy jsou zřejmě lepší než žádné 🙂