Ametyst

Chtějí naši politici, aby Ukrajina vstoupila do NATO?

Ani nevím, jestli chtějí válku nebo mír.

Nejlepší odpověď
paul1

Hlavně tam chce Ukrajina. Nevěděl jsem dodnes, že Ukrajina má členstí v NATO, resp. žádost o ně zakotvenou v ústavě.

Další odpovědi
Drap

Ti co jsou právě u moci, tak chtějí do jednoho.

elkon

Je to hlavně věc Ukrajiny a zda dostane pozvání. Co chtějí ti naši šašci není v této chvíli důležité.

Gus_Fring

Je jim to jedno. NATO nabízí vstup každému. A záleží POUZE na Ukrajině, zda vstoupí. Je to samostnatný stát.

Obávám se, že jim ale bohužel nepomůžeme před potenciálním útokem Putina aspol, kteří si tímto se slzou v oku nostalgicky vzpomínají na válečné zločiny, které prováděl jejich hrdina soudruh Stalin a další.

Kepler

To netuším, ale občas mám pocit, že sami vlastně nevědí, co chtějí.

aliendrone

Rád bych odpověděl, ale nemám žádného kámoše nebo známého v Bílém domě, aby mi řekl „co chtějí naši politici“ nebo dokonce co budou chtít zítra. Každopádně podle mě stačí číst Washington Post, pokud to chcete vědět v předstihu. ;) :D :D

Pepa25

„V procesu rozšiřování NATO vystupuje ČR na podporu dalšího přibližování aspirantů o členství v NATO –Bosny a Hercegoviny a Gruzie. " (citace z oficiálního dokumentu MZV ČR – viz odkaz).
Na rozdíl od jmenovaných zemí Ukrajina nemá s NATO tzv. "Membership Action Plan“, takže vstup v nejbližší době není možný (plus samozřejmě další politické okolnosti, především vstahy s Ruskem a to, že Ukrajina nemá kontrolu na celým svým územím)

Zdroj: https://www.mzv­.cz/nato.brus­sels/cz/infor­mace_o_nato/cr_v_na­to/ceska_repu­blika_a_nato.html

EKSOT123

Paul1– myslím, že Aliendrone to u vaší poslední otázky popsal celkem dobře. Nechtějí to ani tak Ukrajinci, ale skupina lidí vydávající se za mluvčí Ukrajiny, nebo jak je definovat. Když se od nás odtrhlo Slovensko, je téměř jisté, že v referendu by tenkrát tento krok příliš podpory nedostal. Ale holt propaganda postupně ovlivňuje myšlení lidí. Například nyní má značná část Čechů svůj úsudek na Rusko zkreslený tím, jak je podávají naše média. Tedy se o Rusko zas tak moc nezajímám a nemám na ně jasný názor. Ale z různých zdrojů jsem jsem trochu pochopil ducha myšlení Rusů v době SSSR. Je to smutné. Z komentářů prostých ruských lidí např. na Youtube je jasné, že myšlení mladých Rusů je jiné. Přesto se podle mě Rusku věřit nedá, ale NATU už vůbec ne. Proč to všechno NATO dělá a nezastaví se ani před hrozbou rozpoutání války. Proto Rusku se za jeho počínání není možné divit, copak bylo v historii málo pokusů Rusko dobýt?

Čecho_slovák

Gus_Fring, …Stalin a další, jako byl Hitler, Mussolini, Církev a Franta Krkovička.