Anonym012

Dají se chovat divoké šelmy jako domácí mazlíčci, nebo jsou divoké i po ochočení?

Chov divokych selem, prizousobi se?

Daji se chovat jako klasicti domaci mazlicci nebo jsou divoka i po ochoceni?

Odpovědi
Edison

Přizpůsobí se snáze, než nějakých kříženců. Problém je, že to platí i obráceně… Jejich divokost v nich zůstává zakódována a nelze předpovědět, kdy se projeví.

ivzez

Ne, divoké šelmy nelze chovat jako domácí mazlíčky.
Pro chov šelem je nutné získat povolení, které lze získat v případě,
že člověk šelmě/šelmám vytvoří (zajistí) vhodné pomínky.

Těžko v domácích podmínkách vytvořit podmínky např. pro lva.