martin21000

Chodíte pravidelně o Velikonocích mrskat?

Nejlepší odpověď
Alesh

u nás tato tradice dá se říct zanikla, jinak teda používá se u nás ne „mrskat“, ale „šukat“, zkrátka slečny se chodí o pomlázce u nás vyšukat, bacha na to nesplést tu předponu. 😉 Pomlázku sice umím a to hned v několika variantách, ale asi ji obstarávat nebudu. Jinak kupování pomlázky, těch blbě upletených mrch někde u silnice, považuji za nemužné. 😉

Další odpovědi
mosoj

Já jsem z jihočeské Šumavy a zde se ani moc nešukalo.
Chodili jsme každý den hrkat ( řehtat) a v pondělí se chodilo koledovat nebo tak nějak. Už mnogo tamu nazad.

Liliana Steh

Nejsem sice kluk ale odpovedet muzu take.U nas byli kolednici naposledy v roce 2006

anonym

Já nechodím,ale občas se dokážu zmrskat sám a pěkně.....