Matěj200099

Chodím do 1. ročníku gymnázia. Je možné teď, téměř na začátku března, přestoupit na jiné gymnázium?

Pokud ano, jak potom vypadá vysvědčení na konci školního roku, když budu chodit jedno pololetí a měsíc na jedno gymnázium a čtyři měsíce na druhé? Děkuji za odpověď

Odpovědi
Arne1

Není na to právní nárok, záleží na tom jak se na obou školách dohodneš. Samozřejmě taky na tom, jak dalece mají naplněné stavy – pokud bude mít cílová škola plno, tak o tebe nebude mít zájem.

Drap

Lze po dohodě obou škol. Jak bude vypadat vysvědčení, záleží na studijních výsledcích.

vas999

Já osobně bych se snažil vydržet do konce školního roku, protože obě školy mohou mít trochu jiné osnovy, takže v průběhu roku by se to špatně dohánělo.