E_nyy

Chloe od Zentivy

Na internetu sem se dočetla, že nejlepší z antikoncepcí je Diane.. Nedávno však Zentiva vyrobila lék se stzejnými hodnotami a obsahem všech látek.. Měl by se jemnovat Chloe.. Nemáte s ním někdo zkušenost??

Odpovědi
LuciJe

Chloe je prostředek pro léčbu poruch způsobených zvýšenou tvorbou androgenů (mužských pohlavních hormonů, které produkuje i ženské tělo), antikoncepční efekt je spíše podružný.

Obecně nelze vybrat „nejlepší antikoncepci“, každému tělu vyhovuje něco jiného. Vzhledem k tomu, že antikoncepci v ČR musí předepsat lékař, lze se při té příležitosti na tento i další přípravky zeptat přímo v ordinaci.

Zdroj: www.lekarna.cz/chloe-1x28-potahovane-tablety/

Lencis

Nedejte na reklamní nabídky! Diana není nejlepší, jen má dobrou reklamu! Otázka je co od své antikoncepce čekáte.

  1. aby vás uchránila před početím, ale přitom byla šetrná k vašemu tělu.
  2. aby vás uchránila před početím + měla milion dalších vedlejší „kvalit“ na dobré vlasy, nehty a já nevím co ještě…

Doporučuji varianu A … oceníte to až budete uvažovat o rodině a budete potřebovat aby vaše tělo fungovalo !!!

Attack-design

ne

Dandi

Definice Chloe:

CH: Co je Chloe?
Typ přípravku
Každá potahovaná aktivní tableta obsahuje malé množství dvou různých
hormonů: cyproteron acetátu (progestagenu s antiandrogenními vlastnostmi)
a ethinylestradiolu (estrogenu). Vzhledem k malému množství hormonů je
Chloe považována za nízkodávkovaný přípravek.
Léčivá látka cyproteron acetát, která je v Chloe obsažena, brání účinku
androgenů (mužských pohlavních hormonů), které jsou tvořeny i v ženském
organismu. Pomocí této látky lze léčit onemocnění, která jsou způsobena
buď zvýšenou tvorbou androgenů nebo výjimečnou citlivostí vůči těmto
hormonům.
Během užívání Chloe dochází k útlumu zvýšené funkce mazové žlázy, která
hraje důležitou roli pro vznik akné a seborey (zvýšené tvorby mazu kožními
žlázami). To vede – obvykle po 3–4 měsících léčby – k vyhojení
existujícího výsevu akné. Nadbytečná mastnota vlasů a kůže obvykle mizí
dříve. Ztráta vlasů, která obvykle doprovází seboreu, pravděpodobně
ustane. Léčba Chloe je určena pro ženy v plodném věku, které trpí lehkými
formami hirsutismu (nadměrného ochlupení), vyjádřenými především
v obličeji. Výsledky jsou však patrné až po několika měsících užívání.
Kromě popsaného antiandrogenního účinku (účinku potlačujícího vliv
mužských pohlavních hormonů) má cyproteron acetát také výrazný účinek
gestagenní (účinek ženských pohlavních hormonů). Podávání samotného
cyproteron acetátu by vedlo k poruchám cyklu, kterým se lze vyhnout
kombinací s ethinylestra­diolem, která je obsažena v Chloe. Tato kombinace
je účinná, pokud je užíván cyklicky podle dále uvedených pokynů. Díky
kombinaci dvou účinných látek má Chloe stejný účinek jako kombinovaná
pilulka: pokud je Chloe užívána pravidelně (bez vynechání tablet), možnost
otěhotnění je velmi nízká. Není tedy nutné současně užívat hormonální
nebo jiné metody antikoncepce.

I: Kdy se používá Chloe?
Chloe je určena pro léčbu onemocnění podmíněných androgeny (mužskými
pohlavními hormony) u žen. Jedná se např. o akné, zvláště výrazné formy
a formy doprovázené seboreou nebo zánětem nebo o nodózní – uzlovité formy
(akné papulopustulosa, akné nodulocystica), androgenní alopécie (ztráta
vlasů) a lehké formy hirsutismu (nadměrného ochlupení).

S největší pravděpodobností se tedy vůbec o antikoncepci nejedná.