Pavlina.K

Chemie-karboxylové kyseliny v domácnosti, jak odpovědět na otázky?

Už asi 3 dny přemýšlím jak odpovědět na tyto otázky do chemie na laboratorní práci a vážně si nevím rady…
1)Zamysli se nad významem pití sycených ochucených i neochucených nápojů. Uvažuj o jejich výživové hodnotě z hlediska obsahu energie, vitamínů a z hlediska jejich vlivu na zdraví.
2)Jaké pozitivní – negativní účinky mohou tyto nápoje mít při dlouhodobé konzumaci?
3)Vysvětli pojem „plané kalorie“

Odpovědi
mosoj

Nevidím žádný dotaz na karboxylovou kyselinu.
V domácnosti se nejvíce uplatní kyselina citronová, octová, mléčná vinná atp.

tomovka

No, je tam zamysli se, takže by jses asi o tom měla zamyslet, ne? :)

První otázka: Pokud nechceš přemýšlet, nebo se někoho zeptat IRL, zkus hned první článek co se najde: http://www.strejda-google.cz/#v%C3%BD­znam+pit%C3%AD+slad­k%C3%BDch+n%C3%A1poj%C5%­AF

Druhá otázka – také se to dá najít rychle, a stačí nad tím zauvažovat, kouknout se, co v tom je, jaký to něco má dlouhodobý účinek, a je to hned…

A třetí otázka? … to je také za chvilku, zkus tady – http://www.strejda-google.cz/#pr%C3%A­1zdn%C3%A9+ka­lorie

Ono se jim totiž častěji říká prázdné kalorie.

Takže to vážně si nevím rady je spíš jsem moc líná, udělejte to někdo za mě – a od toho tu odpovedi.cz nejsou. I přes to, že jsem to nyní udělal ;)