Lucule13

chctěl abych se zeptat ohledně mýho králíka má asi 5 měsíců.Ona kohokoliv z rodiny POŘÁD líže např:na tváří na ruku.

je pravděpodobně durýnský králik.

Nejlepší odpověď
barnajka

Pokud králíček olizuje jenom vás-lidi, je to úplně v pořádku – dává tak najevo svou lásku :) Králici jsou takoví mazlíci – když se k nim chováš hezky, přilnou k tobě a tvou lásku ti vrací.

Horší by bylo, kdyby začal olizovat i věci kolem. Měli jsme zakrslou králičí holku Adélku a když jsme ji v pokoji pustili, aby se trochu proběhla, jednu dobu nám olizovala zdi. Ve zverimexu řekli, že si tak „doplňuje“ chybějící minerály a soli. Koupili jsme takový minerální granulky jako doplněk stravy – a bylo to dobrý.
Jinak nás taky ale olizovala pořád, nemysli si :) Vždycky jsem si ji položila na klín – a když jsem se k ní sehnula, začala mě olizovat ve výstřihu. No a ruce? Ty jsem měla oslintaný pořád :)) Byla to hodná holka, fakt že jo – ale jak se zakousla do mříže klece a začala s ní ve 2 ráno lomcovat, nejradši bych z ní vytřepala duši :)))

Podívej, našla jsem ti jeden článek o tom, jak porozumět řeči králíků. Dočteš se tam i o tom olizování :)

„Olizování
Pokud vás králíček začne olizovat, znamená to, že vás má rád. Projevuje takto city jak ke svému páníčkovi, tak k určitým věcem a nebo ke svým dalším králičím kamarádům. Narozdíl třeba od olizování z důvodu hygieny nebo že králíčkovi chybí nějaký minerál/živina (např. když olizují zeď, většinou je to protože jim chybí vápník atp.)“

http://www.kra­lici.cz/pages­.asp?f=rec-tela

"Králík projevuje náklonnost hlavně třemi způsoby:

  1. Pokud je králík tam, kde je jeho člověk, cítí se v jeho prostředí bezpečně a příjemně. Pokud tedy králíček často lehává vedle vás, projevuje vám tím svou náklonnost.
  2. Králík kolem vás hopká a „ďubne“ vám do nohy nebo ruky. Je to takový malý králičí pozdrav, něco jako „ahoj, jdu kolem, pohlaď mě“ Pokud to dělá, má vás rád.
  3. Olizování ruky, což je nejjasnější projev králičí lásky. Máte-li králíčky dva, určitě jste si všimli, že často lehávají u sebe a vzájemně se olizují, dávají si tím najevo, že se mají rádi. Olizuje-li králíček vás, máte jistotu, že vás má opravdu rád"

http://zakrsly-kralicek.cz/fo­rum/kralicci/cas­to-kladene-dotazy/20110124-jak-dava-kralik-najevo-naklonnost

Další odpovědi
elektrikář

Zřejmně mu schází nějaké soli z potu se je snaží doplnit. Poraďte se z veterinářem­.Případně mu pořiďte kamaráda