Marta077

Chci založit seznamku, jak je to u podnikání?

Napadlo mě založit seznamku či ještě jednu sociální síť, kde by lidé sdíleli fotky i videa. Není to kopie Facebooku, spíš podobný, dá se říci úplně jiný projekt. Šlo by jen pouze o profily a pak by mohla být i nějaká veřejná diskuze.

Když bych se tím chtěla živit jako podnikáním, co je potřeba vše dodržet při podnikání?
Nějaké to zachování soukromí, licence. Pak se odvádí daně. Kde se takové věci naučím a aplikuji dobře do reality?

Děkuji všem za pomoc.

Odpovědi
FlAsh_7

Mít nápad a dodat na trh to, co zákazníci chtějí. Např. pokud je poptávka po mase, lidé ho kupují. Mít nějakou propagaci (reklamy, sociální sítě aj.) A úplně základ je založení živnosti, případně firmy. Doporučuji si projít zákoník. Přeji hodně štěstí…s tím souvisí mít plán. 🙂

https://www.jak-zalozit-sro-a-podnikat.cz/clan­ky/zakony-dulezite-pro-osvc/
https://www.pod­nikatel.cz/za­kony/

Lgee

Zaspal si dobu, těžko to budeš v roce 2019 sirit , éra spamu aby ti to něco vynášelo skončila.

Vojta24

něco takového existuje, mrkni na www.amateri.cz … podobnost s facebook socialni siti není až tak náhodná, a v podstatě tam jde o seznamování, v poslední době na tom opravdu zamakali (po technické stránce), stílení fotek a videí tam má dlouhodobou tradici 🙂

anonym

tak jako tak, vždy se podívej nejdřív po konkurenci co nabízí a umí, a popřemýšlej zda to umíš dorovnat a překonat.

anonym

Ono to není snadné prosadit se s takto obecným konceptem a i když se s tím prosadíš v Česku, je to příliš malý trh aby to nějak zásadně vydělávalo. Nechci tě odrazovat samozřejmě, ale bylo by dobré udělat si trochu jasno v tom, jak to chceš udělat aby to lidi vůbec zaujalo. Pak to můžeš provozovat třeba roky bez živnosťáku a až budeš mít pocit, že to snese nějaký ten reklamní banner nebo placenou registraci můžeš si registrovat živnost a rozjet business. Dostat se ale do této fáze nebude snadné.