Ryboun

Je podle vás lepší český dabing, nebo původní znění?

Je podle vás lepší český dabing, nebo originál? Já třeba mám rád český dabing. A vy?

Nejlepší odpověď
Tw!st

Záleží v čem konkrétně, třeba simpsonovi mají skvělý český dabing, jinak je pravda že u některých filmů ten český dabing požitek z filmu jen kazí

Další odpovědi
Cenobita

Někdy mám pocit, že teprve český dabing ten film či seriál udělá zajímavým, ne-li ho vylepší. Také záleží na překladu a formě jazyka jaký se použije, není to jen ten dabing.

Nuk nuk

Starší český dabing býval velice kvalitní. Dokonce i pan Luis de Funes prý říkal, že František Filipovský namluvil četníka lépe než on.
Dnešní český dabing už tohle kouzlo ztratil. Z velké části za to může fakt, že se na všechno moc spěchá. Výsledkem je nekvalitní a nikým nekontrolovaný překlad a sfušované nadabování.

yuko

Cesky dabing je vyborny, ale byval lepsi. Volim moznost vybrat si – film s ceskym nebo v puvodnim zneni s titulky. Mame zafixovane herce s hlasy ceskych hercu. Kdyz jsem pak slysela jejich originalni hlasy, byla jsem zklamama 🙂 Ale je vyborne a dnes tu moznost mame, shlednout film s dabingem i bez.

dubraro

Originál s titulky.

Lurius

Originál je vždycky lepší, ať už je to jakýkoliv jazyk…

anonym

Rozhodně originál. Čeština mě osobně přijde jako odporný jazyk…
Angličtina je nej.

klumprt

Někdy je český dabing bezvadný, ale Mášu a medvěda a Pulp fiction jedině v originále. 🙂

Lů18

Jak v čem … třeba český dabing u The Vampire Diaries nebo The Big Bang Theory tam je dabing příšerný, naopak třeba u Simpsonových je skvělej stejně tak jako u Četníka Louis de Funès, kde pan Filipovský byl neuvěřitelný. Musím ale říct, že máme opravdu některé skvělé dabéry, např. Saša Rašilov jako Johnny Depp a Adam Sendler, Bohdan Tůma jako Jim Carrey, Michal Jagelka alá Leo DiCaprio a Orlando Bloom. U mě to je podle toho, co vidím dřív, když český dabing, na original se nechci koukat, když originál, dabing mě vadí. :)

kelley

Například z pohádky „Mrazík“ vznikl díky českému dabingu úplně jiný – daleko lepší – film, než byl originál… Je to jak kdy.

zjentek

A já se na filmy (hlavně z hollywoodu) koukám na „poláku“, kde originální slovo je ztlumeno na pozadí a celý film dabuje jediný polák! To je bomba a doufám, že tento pokrok zavedou i v Česku!

Human

Urcite original s titulkami, ale castokrat som lenivy tak si to radsej pozrem s ceskym dabingom :D

yuko

…s ceskym dabingem…