Jero

Chci jít studovat do USA. Kde si sehnat studium, na koho se obrátit a kde to vyjde nejlevněji? Musím mít dobré známky?

Je mi 14, a na střední bych chtěl jít studovat do Ameriky. U rodičů mám plnou podporu, ale nevím jak začít. Kde si sehnat studium, na koho se obrátit a kde to vyjde nejlevněji? Také bych se zeptal, jestli musím mít opravdu dobré známky, teď jsem v tercii a mám většinou trojky. Také kde je nejlepší místo v USA na školu pro cizince? :D A kdyby ty trojky vadily, začnu se nějak více učit – hlavně abych tam jel. :D

Odpovědi
annas

Zkuste zvážit, zda je to dobré rozhodnutí,

"Jako student můžete do USA vycestovat již na střední škole. V Americe se jim říká high schools a nejčastěji můžete vycestovat na jeden akademický rok (10 měsíců). Možné jsou ale i kratší programy. Podmínkou je věk mezi 15 a 18,5 lety. Agentury tento pobyt často zajišťují s bydlením v hostitelských rodinách.

Zapsat se ke studiu v USA totiž vůbec není jednoduchý proces. Součástí přijímacího procesu jsou jazykové testy, potvrzení od doktorů a učitelů, neustálé vyplňování formulářů, kontakt s ambasádou a hostitelskou rodinou či univerzitou – jednotlivé kroky se mohou lišit podle studijního programu, agentura vám ale může zásadně pomoci při prokousávání se byrokratickými požadavky, ač si trochu připlatíte. Na výběr máte z celé řady agentur, pobyty v USA na středních školách zajišťují mimo jiné například Student Agency, Studyline, Cool Agent, World Experience, CCI – Akce v pohodě a další.
Pátrat můžete ale samozřejmě i sami. V takovém případě pro vás budou nejvhodnější asi internátní školy (boarding schools), které poskytují finanční pomoc a bydlení přímo v areálu školy.atd.:

Najdete i další odkazy a v nich víc informací.

http://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/chci-studovat-v-usa-jak-na-to

Další Studium na střední škole v zahranicí
Zájemci o pobyt dostanou možnost vyplnit si originální jazykový ELTiS test z angličtiny, který je povinnou součástí přihlášky do USA.
http://www.stu­dovatvusa.cz/

Můžete získat stipendium na 1 rok. Další informace najdete v odkazu.
http://www.ak­cevpohode.cz/stu­dium-stredni-skola-zahranici/usa?gclid=CPX­49K_qvcwCFRSeG­wodN3UGYw

Kura

Jet se učit do nejhorší země světa ? Pročpak ?
Je všeobecně známo, že kdo má u nás maturitu, v USA jakoby měl vysokoškolský titul a kdo má u nás titul, jakoby v USA měl titul a doktorát.
Jejich školní systém je ukázkově strašný.