Avatar uživatele
Emma

Chci darovat byt půlku bytu v osobním vlastnictví manželovi.Máte někdo zkušenosti?Jaká je cená darovací smlouvy atd.Díky

darovací smlouva

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3352 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Uzavřete s manželem darovací smlouvu. Různých vzorů a ponaučení, co má obsahovat, je na internetu hromada. Udělějte si tři vyhotovení a na jednom si nechte ověřit podpisy. Dál budete potřebovat žádost o vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí. Také můžete využít formulář. Poplatek za vkld je 1000 Kč.
Podle zákona 357/92 jste jako manželé osoby I. skupiny. Nemusíte proto platit žádnou darovací daň. Protože půjde o bezúplatný převod, nebudete platit ani daň z převodu nemovitost a nebudete proto podávat žádné daňové přiznání. Když si smlouvu vytvoříte pomocí vzorů, nemusíte platit žádného advokáta ani notáře.
Doplňuji:
Protože se neplatí žádná daň, nebudete potřebovat ani žádný znalecký posudek. Mohl by však být vhodný do budoucna pro případ, kdybyste někdy potřebovali doložit hodnotu darovaného majetku.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Vseznalek88

Cena za jakou převedete část bytu na manžela se bude odvíjet od odhadní ceny nemovitosti ( notáři na to mají tabulky). Počítejte tedy, že zaplatíte cca 2.000,- až 6.000,- za odhad a pak cca 10.000,- u notáře. pak ještě zaplatíte za vklad do katastru. tam už je to v řádech stakorun ( bývalo to 500,-, te´d to už bude asi víc - tipuju 2x tolik)

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony