Kajoch

Chcete vědět, jak uchovat ve váze docela hezký šeřík více než jeden den?

Pokud vás bude víc, odpovím v diskusi.

Odpovědi
zjentek

Acilpirín?

Ty než to tam napíšeš, tak je dávno po něm! Ten můj už odkvétá!

Kepler

Acylpyrin je pověra. Jediné co pomůže je seříznout větvičku co nejvíc našikmo, aby byla co největší plocha k nasávání vody z vázy. Teplé a suché prostředí je pro květy nepříznivé.

aliendrone

Jo CHCI! Já totiž MUSÍM vědět VŠECHNO! ;) :D :D
No – jestli se jedná o ty přípravky, které prodávají v květinářství do váz (do vody), tak ze skoro vlastní (od ségry ;) :D) zkušenosti vím, že jsou tak akorát na 2 věci… ;) :D

ahold

Nenapínej a šup sem s tím 😁.

marci1

Do vázy s vodou vložíme kostku cukru. Šeřík potřebuje sladkou vodu, stejně jako tulipány, kterým jsem osladila vodu včera. Sladkou vodu mají rády i kosatce a astry. 🙂

Kajoch

Nápad není můj,ale byl mi pouze poraděn.Utrhnutý šeřík je potřeba dát do vázy s teplou vodou-ne horkou.
Vyzkoušeno a funguje to už třetí den:))

nyjono

Pouze poprvé do teplé vody? Nebo vždy, když se voda mění?
Dík

Kajoch

Vodu neměním,to už asi příliš krátký efekt neovlivní.NICMÉNĚ můžeš vyzkoušet:))

Kajoch

To zjentek:nikoliv…i když např. u růží docela dobře funguje:)

zjentek

Tak nějaký analgetika? ;)