lukas.zmizik

chápu správně fungování Evropské Unie a tehdejší kauzu Klaus vs Lisabonská smlouva?

Já sem systém Evropské Unie pochopil tak, že když se ratifikuje něco takového jako Lisabonská smlouva a jiné tomu podobné dokumenty, že to musí podepsat všechny členské státy EU.

No a když to některá země nepodepíše, tak to mají smést ze stolu a jít podepisovat něco jiného bez ohledu na starosti a problémy, které to zbytku EU může přinést. Chápu to správně?

Jestli to chápu správně, pak sem si všiml že ty silnější státy (Francie, Německo, …) trošičku tlačili na našeho pana prezidenta, aby to ten pan prezident podepsal.
Ale na to přece nikdo z nich neměl právo, měli to hodit do koše a vymyslet nějakou jinou smlouvu. Chápu to správně?

Nejlepší odpověď
mosoj

Chápeš správně ! Čeho nedosáhlo Německo válkami chce dosáhnout ekonomicky včetně likvidace států. Proto je také EÚ podporována migrace z třetích zemí ! Je třeba to všechno promíchat tak, že občan nebude vědět vůbec co je a jestli existuje.

Další odpovědi
pusinka50

Pro přijetí rozhodnutí se musí vyslovit 55 % členských států, kteří tvoří současně 65 % obyvatel EU. Podle kritiků tak budou moci čtyři velké země EU (Německo, Francie, Itálie a Velká Británie) zablokovat rozhodnutí Rady. Naopak jim bude stačit podpora jedenácti libovolně malých států, aby bylo přijato rozhodnutí.
Václav Klaus tvrdil, že podepsáním Lisabonské smlouvy přestane být Česko suverénním státem a měl pravdu. Ale zároveň řekl:
„Pokud by opravdu všichni se shodli, že lisabonská smlouva je takové zlaté ořechové pro Evropu, že být musí, že je jedna jediná osoba, která by ji chtěla zablokovat, a tou osobou je český prezident, tak toto já neudělám.“

Chápu, že měl těžké rozhodnutí, když na něj všechny státy EU tlačili k podpisu. Na druhé straně ale myslím, že si měl stát za svým a nepodepisovat, aby se neopakovala historie, kdy bylo rozhodnuto o nás bez nás

sportak

lisabonská smlouva je (jak to vidím já) vlastně neodvolatelné předání kormidla lodě jménem česká republika do rukou nenasytných úředníckých (NE)lidí v bruselu,kteří jsou rozhodnuti jednat v zájmu vyšší moci,která nás sleduje a snaží se ovládat (dosud víceméně úspěšně) z druhé strany zrcadla…jménem svět.....