annas

Četli jste o šíleném střelci?

http://aktual­ne.centrum.cz/zah­ranici/evropa/cla­nek.phtml?id=67­5911

Hrůzný čin …

Nejlepší odpověď
mosoj

Nápadně to připomíná USA. Hrůzná společnost ve které se toto děje, ale je prý svoboda.
Doplňuji:
Takže něco za něco. Já takouvouto svobodu nechci.

Další odpovědi
led

Je vôbec prekvapujúce nielen ako sa mohol 15 ročný dostať k zbraniam, ale i čin, čo vôbec (zatiaľ info.7 mrtvych,2­0 ranených) ho diviedlo k takému činu.
Nemajú na to vplyv aj médiá, nielen drogy a osobné problémy?
Doplňuji:
zmena veku
podľa tlačovky páchatel mal okolo 50 rokov, alee otázky sú stále rovnaké…

Gollumek.88

v dnešní době může vlastnit zbraň prakticky každý. Proto není divu, že se dostane i do rukou psychicky narušených lidí, nebo těm, kterým náhle rupne v hlavě a udělá to co tento člověk udělal. Co ho k tomu vedlo se zřejmě nedozvíme. Nicméně je to čím dál častější a je smutné, že se to děje už i u nás a na slovensku.

quentos

Ano, četl. Jenže od té doby, co v německu student postřílel třináct učitelů, už mě není nic schopno překvapit.
Gollumku, musím nesouhlasit. Pravidla pro získání zbrojního pasu nejsou nijak jednoduchá a prý se do budoucna mají ještě zpřísňovat. Chápal bych to v Americe, TAM jsou k vlastnění střelných zbraní benevolentní. Bohužel se v článku nezmiňují o tom, zda tu zbraň držel legálně, silně o tom pochybuju.

Michal

Zřejmě vyšinutej člověk,nejsem psychiatr.Nevím kdo to napsal,ale chtěl jsem se zeptat:nepletete si svobodu a demokracii s anachii a zoufalými činy duševně narušených lidí?

Zbrojní pas -testovaným lidem,mimochodem nejsem tak ani naivní,že se dá zbraň pořídit na černém trhu.