Bumbes

Česká pojišťovna – banda zlodějů

V srpnu roku 2004 jsem doporučeně poslal České pojišťovně (ČP) výpověď pojistné smlouvy pojištění domácnosti. Během měsíce mi přišla odpověď s potvrzením výpovědi a oznámením, že smlouva bude ukončena 31. ledna roku 2005. Proto jsem v únoru 2005 uzavřel novou smlouvu totožného typu u jiné pojišťovny, abych měl svoji domácnost zabezpečenou pojištěním.
Jaké bylo mé překvapení, když jsem minulý týden při náhodném prohlížení výpisu BÚ narazil na inkasní platbu na údajně zrušenou pojistku! Je evidentně moje chyba, že jsem zapomněl zrušit souhlas s inkasem na tuto pojistnou smlouvu. Na druhou stranu je NEHORÁZNÉ potvrdit zrušení smlouvy, ale využívat nadále inkasního povolení a tímto tuto smlouvu geniálně udržovat nenápadně aktivní.
Koncem každého roku si dělám úklid v dokladech a většinu tiskovin starších 5ti let likviduji. Takže jsem bohužel vyhodil i zmiňovanou korespondenci s ČP. Napsal jsem ČP o jejich „zlodějině“ a přišla mi odpověď, že pojistná smlouva je nadále aktivní a SPROSTĚ zapřeli existenci výpovědi (možná jí nějaký filuta stopil). Jelikož již nemám zmíněné potvrzení výpovědi, nemohu si ani nárokovat neoprávněně vyinkasované platby 5664,– Kč.
Tím pádem jsem ale ani neuplatňoval plnění pojistných událostí 6800,– Kč (2005–2009), z falešně existující pojistné smlouvy.
Píšu to zde kvůli upozornění na sprosté chování České pojišťovny a hlavně také proto, aby se někomu nestala podobná událost.
POZOR na zapomenuté povolené inkaso!!!
Ještě chci doplnit, že podobné praktiky má i O2! Také se mi snažili zapřít doručení dopisu s výpovědí (internet). Prý ať výpověď pošlu znovu, ale zároveň si chtěli nárokovat fakturaci za další období – naštěstí jsem měl kopie, tak z HABAĎÚRY vycouvali.
Doplňuji:
RE Výletník8:
právě kvůli této praktice – jednostranné zrušení pojištění nemovitost ze strany ČP (nechtěl jsem přistoupit na vynucenou, smluvně nepodloženou, neoprávněnou valorizaci) jsem zrušil pojištění domácnosti.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nikdy jsem nedal souhlas k inkasu.
Vždy mně bylo jaksi proti srsti aby si kde kdo lezl na můj účet. V dnešní době není problém platit vše příkazem přes inet.
Jediný kdo mně k tomu na stará kolena donutil byla Česká správa socialního zabezpečení. Aby mi posílali důchod na účet, musel jsem dát svolení že si ho mohou kdykoliv strhnout zpět.
O O2 se raději zmiňovat nebudu, ale praktiky podobných firem jsou stejné a dali by se o tom psát litanie. Tyto firmy využívají neznalosti klientů a skutečnosti, že se to vše nedá uhlídat a firmy v tom dělají záměrně zmatek.

Další odpovědi
nabubindes

joooo ČP „blahopřeji“ já to dotáhnul do větší absurdity já jim pololetní splátku nezaplatil! nemněl jsem čím doložit výpověď, proto jsem se stal dlužníkem, soud rozhodl o platebním příkazu a hned určil exekutora! podotýkám, že dlužná částka byla 2000,–Kč, k tomu ovšem naskočily nutné náklady a odměna exekutora a byli jsme na sumě 16.000,–Kč! tomu říkám bussiness! my jsme pro ně jenom taková hovádka… TO JSEM TEPRVE VIDĚL RUDĚ!!! a co si o tom všem myslím je nereprodukovatelné! poučení? schovávejte si doklady buďte pořádní

Výletník8

S Českou pojišťovnou mám svým způsobem opačnou, ale také zápornou zkušenost, ale patnáct let starou: Jednou nám z ničeho nic vrátili pojistné. Když jsme se ptali, proč, řekli, že nám pojistnou smlouvu zrušili.
I když takové jednostranné zrušení, které nebylo druhé straně oznámeno, je neplatné, získat případné plnění z pojistné události by bylo na dlouhé soudy, takže jsme se pojistili jinde.

NickD

Ano,bohužel se tyto intriky v praxi dějí dost hojně.Těch,kteří se neozvou a nebrání je bohužel dost.A tak si tyto fyrmy příjdou ročně na namalé peníze.Po vás vždy přesně něco vyžedují ,ale nechtějte něco po nich!!!!

fiurasek9

Velká chyba klientů ČP je že si dávájí trvalý příkaz v platbě SIPO protože tento příkaz může bít zrušen jen s povolením pojiťovny.U všech pojištění doporučuji standartní trv.příkaz z běž. účtu.nebo zasíláním složenek(platíte sice za složenku ale máte jistotu že platíte to co chcete vy)
Částku kterou jste platil se mi jevý jako přemrštěná protože se dá koupit pojištění domácnosti u některých pojišťoven kolem 800 kč za rok.

ReHu

Je to síla, vůbec se mi podobné praktiky nelíbí a ještě víc se mi nelíbí, že se tu takovýto nešvar rozmáhá víc a ví a nemůžeme s tím celkem nic moc dělat.
Jen je škoda, že jsi to zjistil až po těch mnoha letech a ne dříve, při každoročním úklidu dokladů, že ti platby strhávali dále.