LostMan

Cenotvorba samolepek

Zdravíčko, rád bych začal tvořit samolepky, ale mám problém.
Např. U stavebních prací apod. je průměrný ceník stavebních prací, ale jak to je se samolepkama?
Jak správně počítat cenu jedné samolepky?
Mám základ, pod který se mi nevyplatí spouštět ani pc, ale pořád nevím jakým způsobem počítat spotřebovaný materiál.
Jedná se o vinyl + přenosná folie.
Jestli na to je jeden koeficient, či více :o

Odpovědi
Dochy

Nejsem si jist, zda se Ti to vyplatí. Tyhle samolepky se dělají průmyslově ve velkém. Jinak ta cenotvorba je jen na Tobě: Tak aby se Ti vrátily náklady s přiměřeným ziskem (náklady vč. Tvého času). Pokud by taková cena byla příliš vysoká a neměl bys kupce, ani s tím nezačínej. Pokud by byla podezřele nízká s ohledem na ceny konkurence, klidně vol cenu o něco vyšší, dovolí Ti to později rychlejší rozvoj v případě úspěchu.

LostMan

@Dochy
Mám určenou cenu, kdy se mi nevyplatí dělat ani zapínat pc.
Takže i kdyby byla zakázka 1×3 cm, tak startuje na určitý ceně, ale dál nevím kolik počítat za další rozměry třeba 10×20cm.
Vlastně když nakoupím 1m folie za 45kč bez DPH
Jakým průměrným koeficientem násobit 1dm2 tý folie.
Každopádně, děkuji za odpověď