MrGandy

Cena televizí na ebay, apod. ve srovnání s cenou u nás.

Dobrý den, rád bych se zeptal na zkušenosti, případně na doporučení, jestli byste takovým nabídkám veřili…
Nedávno jsem brouzdal po internetu, koukal na televize a našel jsem snad 180 cm úhlopříčku, full hd, smart s 3D v přepočtu za cenu do 20 000. U nás by tato televize stála nejméně 2,5× tolik.
Jak to tedy je?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

pokud je to z usa nebo asie, ještě k tomu započítej clo + dph + případně přepravu a si na podobné ceně jako u nás… nejlepší by bylo nechat si to poslat do švýcarska a tam si pro to přijet – vyhneš se poplatku za clo a dph

Další odpovědi
Drap

A co je na tom divného ? To je přece známá věc, že u nás jsou některé věci dost drahé a platy nízké. Tak to zkrátka je. S vysvětlením příčin se obrať na svého poslance. Taková je zkrátka politika několika posledních vlád.

cochee

Cena je hezká, ale konkrétně TV bych si nepořídil. Není zaručena kompatibilita s českým prostředím, zejména napájecí napětí a je možné, že se liší i DVB-T, případně DVB-C standard, co se týká odstupu a šířky jednotlivých DVB kanálů (nedíval jsem se, zatím nebylo potřeba to studovat.) Takže je možné, že bych k takové TV musel dokupovat napájecí konvertor a externí set-top box, možná, že i tehdy by to celé vyšlo levněji, ale už by to bylo celé takové humpolácké.