zzzzz

Čemu se letos na vaších zahrádkách dařilo a čemu ne?

I přes to, že bylo krásné jaro i léto a já pečlivě zalévala, tak se mi neurodilo moc okurek.

A to nejhorší:-((( Rajčata mají plíseň a vykopávám je pryč:-((( Plíseň mají všichni sousedé v okolí, mám ji i na rajčatech ve skleníku a tam mám navedeno umělé zavlažování přímo ke kořenům. Prý je to přenosné i hmyzem, myslíte si, že je to možné, že hmyz může od souseda donést na rajče plíseň?

Všem předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Moc toho na zahradě nepěstuji právě kvůli různým škůdcům.

Ovoce – nádherné třešně, meruňky – žádné, švestky rané žádné, na dalším stromě právě dozrávají, jahod málo, ale mám stáleplodící, takže jen tak na chuť, pokud nejsou rychlejší slimácí, i když je denně sbírám, sypu granule, ale marný boj.

Zelenina – salát, kedluby i rajčata se vydařily, stejně tak cukety rostou před očima.
Doplňuji:
Přepsala jsem se, uvedla jsem zastaralý výraz kedlub. Správně patří kedluben nebo kedlubna.

Další odpovědi
ahold

Plíseň se přenese i vzduchem. Klidně jí přenese hmyz.
A u nás se nejvíce daří slimákům.

setapouch

Nejvíc se mi na zahrádce dařilo jídlu a pití :)

ivo111

Spory plísně se šíří převážně vzduchem.Nicméně na těle hmyzu je jich také plno
Doplňuji:
Víc jak plíseň ale porosty okurek letos decimovala sviluška

ptáč

V Brně se především daří marihuaně. A nikomu to nevadí. Prý relaxační droga. Když je bere dospělý muž, zůstává na výši 13. letého dítěte. A to je smutné.

zdennyve

jahody téměř žádné,višní pár,angrešt mizerný! ale krásný česnek,cibule a hrášek byl letos luxusní! A proti škůdcům marný boj! Vždy si některý na tu vaši zahrádku najde!

zzzzz

setapouch:-))) grilování mám šlo letos taky báječně:-)))

setapouch

A já zrovna dostal chuť na čerstvě utrhnutou okurku. Tu její typickou vůni a jak to křupne… :(