kanedej

Často mi doma nejde internet (wifi), pomůže změna poskytovatele?

Jeden počítač připojený kabelem, s tím problém není (nebo aspoň ne tak často), ale další počítač mám připojený přes wifi a často se stává, že se najednou přestanou načítat stránky a postupně přestane jít všechno spojené s internetem. U signálu je pořád připojeno a signál plný, ikdyž to nefunguje. Po chvíli už je tam žlutý vykřičník a Připojení k internetu není k dispozici. To už se k wifi nepřipojím ani na mobilu nebo tabletu. Zkoušela jsem i na chvíli vypojit router a pak zas zapojit, ale nepomáhá to…restartovat počítač taky nic. Po nějaké chvíli to zas jde samo. Někdy se to stává každý den několikrát, někdy ani jednou za týden. Může to být problém poskytovatele a pomůže změna na jiného ? Nebo může být problém v routeru ?
Bydlím na vesnici, ale dřív s tím internetem problém nebýval…

Děkuji za odpověď.

Odpovědi
anonym

Změna poskytovatele nepomůže…
😉
Zkus v konfiguraci routeru změnit kanál (channel), na němž vysílá – koukni se na okolní sítě, jestli není některá na stejném (nebo ´blízko´). Pokud to nepomůže, vyměň wifirouter.

hippeace

Jen tak naokraj jestli máte TP-Link tak za to poskytovatel nemůže téměř určitě TP.Link dělá problémy mnoha lidem a popisují je podobně jako vy i já jsem závislá na wifi přes něj a mám často problémy. takže tam bych doporučila koupit nový stojí to za to ;)