Lucka17

Časté zapomínání v mladém věku, co to může být?

Má 19ti letá kamarádka má problémy s pamětí. Někdo ji něco řekne a za pár sekund je schopna to zapomenout.Říkala jsem ji at si zajde na vyšetření, ale je tvrdohlavá a nechce si připustit že s tím má problém. Nevím jestli to má s tím nějakou slouvislost, ale dost často a hodně se nervuje a každý den konzumuje alkohol ale né ve velkém množství.Její pamět je opravdu v hrozném stavu, kor když je ji 19 let. Prosím, nevíte co to může být, nebo jak ji donutit aby s tím něco dělala? Předem děkuji za vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Na dálku se nedá léčit, ani posuzovat problémy, které patří do rukou lékaře.

Pravidelná konzumac alkoholu paměť otupuje, ale příčinou mohou být i jiné přičiny.

Podívejte se do odkazu, kde odpovídají lékaří na stejnou otázku a uvidíte, že u každého to může být jinak.
https://www.u­lekare.cz/porad­na-lekare/porucha-pameti-244253
--

https://www.go­ogle.cz/search?q=je%C5%A­1patn%C3%A1+pam%­C4%9B%C5%A5+v+mlad%C3%A9­m+%C4%9Bku&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&d­cr=0&ei=5_yrWb2CA4WBX9CS­v6gF

--
Těžká rada. Kamarádku neznáme. Jedině se jí snažte vysvětlit, že zapomínání se může stále zhoršovat, je mladá, sama to určitě nezvládne.

Další odpovědi
Smackdown

To by se mi taky hodilo všechno zapomenout,to bude problem se soustředěním,takže místo alkoholu doporučuji turka nebo zelený čaj.

Roman71

Alkohol a stres nejsou dobrými pomocníky při řešení životních situací.. Rozhodně by bylo dobré, kdyby s tím přestala a hledala v klidu jiná řešení, jinak si koleduje o vážnější problémy. Pokud si to nenechá rozmluvit a stojí si za svým, nebude to mít v budoucnu lehčí. Alkohol nic nevyřeší, jen k problémům víc přidá. :(

Kepler

Souhlasím se Smackdownem, že může jít o poruchu soustředění. Nervozita a konzumace alkoholu tomu taky nasvědčuje. Může mít duševně nevyrovnaný život, je známá i souvislost depresemi. Zvláště ten alkohol je znepokojivý, začíná to malými dávkami a končí čtvrtým stádiem. Zkus najít nějaký způsob, ať dá pokec s psychologem (třeba i přes rodiče), ten jistě zjistí, kde je zakopaný pes. Raději dřív, než později. Pokud tě to bude zajímat, koukni do https://www.ce­lostnimedicina­.cz/jak-si-s-nami-pamet-zahrava.htm

da ny

  1. Je nesmysl někoho k něčemu nutit, musí chtít vědi řešit sama.
  2. Pokud lékař neshledá žádnou patologickou pžíčinu,
  3. může se v některých případech jednat o deficit vitamínů skupiny B, zejména však B1.

Příčinou bývá pravidelná konzumace kávy a černého čaje. Nestačí podávat „jen“ B-komplex. K němu je třeba brát určitý čas ráno u snídaně ještě jednu tabletu B1. Preventivně opakovat 1 – 2× v roce (pokud je problém s krátkodobou pamětí, bez zřejmých patologických přířin).
čili Thiamin-