nyjono

Byli jste někdy svědky vyskakování ryb nad hladinu?

Já dnes. Docela dobrá podívaná.
Dle google je mnoho příčin. Zase jsem o malilinko mourřejší 😁 😁

Nejlepší odpověď
Kepler

Taky jsem to viděl, ale spíš jako ojedinělé plácnutí. Ale máš pravdu, ryby vyskakují nad hladinu z různých příčin. Někdy to může být dobré znamení, že se ryby krmí a jsou aktivní a prostě si jen tak hrají a dovádějí, ale častěji to má jiné důvody. Některé například právě loví nějaký dravec jako štika, okoun či candát. Kapři pak často vidíme nad vodou proto, že si čistí žábry od parazitů, planktonu či jiných nečistot, které se jim usadili při rytí bahnitého dna. Ale důvodů, proč ryby vyskakují nad vodní hladinu, je více. https://www.ry­barskyrozcestnik­.cz/proc-ryby-vyskakuji-nad-hladinu/

Další odpovědi
Franta_Intoš

Ano, jednou jsem si to jel na kajaku po jednom jezeře v krkonoších a přímo přede mnou skočila nějaká ryba, během pár minut vyděl vyskočit asi 3–4 ryby…

elkon

Ano, občas. https://www.ry­barskyrozcestnik­.cz/proc-ryby-vyskakuji-nad-hladinu/