_Bůh_

Byli byste pro zákaz nové bytové výstavby?

Před sto lety žilo na dnešním území ČR 10 milionů lidí, dnes tu máme zhruba 11 milionů lidí, respektive dochází nově i k úbytku obyvatel. Zjevně tu tedy není enormní nutnost stavby nových domů a bytů, když se počet obyvatel v zásadě za STO LET razantně nezměnil. Jistě si lidé za sto let bydlení zařídili. Není zde tedy potřeba nových bytů, navíc bytovky hyzdí panoramata a orná půda je vzácná. Je tedy pouze logické zastavit výstavbu či ji silně omezit?

Nejlepší odpověď
Drap

Plácáš nesmysly. Před sto lety žilo mnoho lidí tak že v jedné místnosti jich žilo třeba 8–10. Od té doby jsme se někam posunuli. Nebo myslíš , že by bylo vhodné se vrátit na stromy? V malých, třeba dvoupokojových bytech žili také 3 generace.

Další odpovědi
elkon

Je to hovadina.

Kazatel

Já bych to zakázal.

Ametyst

Nebyla bych pro zákaz. To řekni radši zeleným šílencům, že je orná půda vzácná.

aliendrone

Jasně! Silnice bych také zrušil. Venkoncem se na nich ploužíš třicítkou a tak jako tak je to samá díra. Koupíme si všichni offroady a ti mladší horská kola, ty si štreku (polní cestu) vyjezdí samy. Jo a dráty, na ty bych také pamatoval. Elektřina je čím dál dražší, tak co. Budeme chovat světlušky ve skleněných baňkách na svícení, to je panečku ekologie! ;) :D :D

Justin1

Výstavbu bytů bych neomezoval, raději bych omezil výstavbu rodinných domů, které mnohem víc plýtvají místem. Pokud se třeba 40 lidí vejde do jednoho bytového domu, není nutné, aby tento počet lidí zabral celou ulici.

S výstavbou bytů však podle mého názoru musí jít ruku v ruce i výstavba občanské vybavenosti, nestačí někam nechat nastěhovat spoustu lidí a neudělat nic s nedostatkem kapacity školek a škol v té oblasti.

da ny

V žádném případě. Čím více bytů, tím budou levnější (i nájmy).
Jenže tehdy bydlelo v jedné chudé „boudě“ 6, 8 i více lidí. Rodiny měly 4 – 10 dětí.
Případně 3 generace, v jednom, malém bytě/domku. Dětí se rodí méně, ale dnes chce každý bydlet sám.
Hodně nevyhovujících, dřevomorkových domů, bez základů, bez vody, sociálního zařízení a kanalizace se vybouralo (celá náměstí, čtvrti). Od konce války do 80. let minulého století, toho byly spousty.
Nejen v Praze je celý Václavák samá kancelář, obchody aj. Dřív tam bydleli mnohačetné rodiny

_Bůh_

Drap: No já viděl černobílé filmy a 10 lidí v jedné místnosti určitě nebylo. Naopak pan továrník měl vždy celou haciendu pro sebe.

da ny

@ Bůh_
Pan továrník má i dnes palác pro sebe. Další ve světě a letní byt i tady, doma.
Asi jste nekoukal na ty správné filmy, málo četl, nedával pozor, při hodinách dějepisu (nebo Vás nic neučili). Nemá Vám kdo vyprávět o životě předků nebo byli bohatí. ;D.