xiperio

Byli byste radši, aby u nás byl zákon o nedotknutelnosti soukromého majetku (obydlí) jako v USA?

Vstup na soukromý pozemek? Aby se už občané nemuseli obávat a nemuseli se bát bránit sebe a svůj majetek. Já ano. A myslím, že by se tím hodně zjednodušilo. Odpadly by úvahy o přiměřené obraně nebo ne.

Nejlepší odpověď
Alesh

Pěkná kravina. Úplně vidím ty dementy, jak by stříleli na někoho, že jim přechází louku, jde do jejich lesa apod.

Další odpovědi
Rokio

Je to kravina na druhou.

Lidský život je mnohem cenější než majetek.

ivzez

Soukromý majetek je i u nás nedotknutelný.
(Jenom to nemáme upraveno samostatným zákonem. Zkuste si tipnout, kde byste nedotknutelnost majetku našel.)

Obrana by vždycky měla být přiměřená situaci, střílet po někom jenom kvůli vstupu na pozemek mi přijde hrozné.
V tomto ohledu považuji naši právní úpravu za lepší.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Cennější? Záleží a úhlu pohledu. Když Vám zloděj bude chtít vzít Váš veškerý majetek, jak se zachováte?

xiperio

Nemyslím tím louku nebo les, zahradu Myslím tím barák, byt (obydlí) či dvůr. Prostě když je porušení domovní svobody, tak by měl být zákon vždy na straně obyvatele. A on se mohl bránit jemu dostupnými prostředky.

Drap

Já bych pro to nebyl.

Drap

Já bych pro to nebyl.

xiperio

Vy nechcete mít možnost bránit sebe, Vaši rodinu a svůj majetek.? Až se něco stane, tak je potom pozdě. Prevence je prevence.

ivzez

Prevence střílením?

Alesh

přesně 🙂