Avatar uživatele
xiperio

Byli byste radši, aby u nás byl zákon o nedotknutelnosti soukromého majetku (obydlí) jako v USA?

Vstup na soukromý pozemek? Aby se už občané nemuseli obávat a nemuseli se bát bránit sebe a svůj majetek. Já ano. A myslím, že by se tím hodně zjednodušilo. Odpadly by úvahy o přiměřené obraně nebo ne.

Zajímavá 0 před 1119 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Pěkná kravina. Úplně vidím ty dementy, jak by stříleli na někoho, že jim přechází louku, jde do jejich lesa apod.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

Je to kravina na druhou.

Lidský život je mnohem cenější než majetek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Soukromý majetek je i u nás nedotknutelný.
(Jenom to nemáme upraveno samostatným zákonem. Zkuste si tipnout, kde byste nedotknutelnost majetku našel.)

Obrana by vždycky měla být přiměřená situaci, střílet po někom jenom kvůli vstupu na pozemek mi přijde hrozné.
V tomto ohledu považuji naši právní úpravu za lepší.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
xiperio

Cennější? Záleží a úhlu pohledu. Když Vám zloděj bude chtít vzít Váš veškerý majetek, jak se zachováte?

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xiperio

Nemyslím tím louku nebo les, zahradu Myslím tím barák, byt (obydlí) či dvůr. Prostě když je porušení domovní svobody, tak by měl být zákon vždy na straně obyvatele. A on se mohl bránit jemu dostupnými prostředky.

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Já bych pro to nebyl.

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

Já bych pro to nebyl.

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
xiperio

Vy nechcete mít možnost bránit sebe, Vaši rodinu a svůj majetek.? Až se něco stane, tak je potom pozdě. Prevence je prevence.

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Prevence střílením?

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

přesně 🙂

před 1119 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek