Kepler

Byla dobrá volba přestěhovat se do městské garsonky pro seniory? Vyhořet je lepší než stěhovat se?

Já tedy momentálně, že jsem se přestěhoval z lokality problémových lidí (nejen cigánů) a teď mám svatý klid, zatím. Bylo to drahé a pracné, stresující. Jen samotné stěhování mě přišlo na 7,5 litru. Ovšem ještě nevím, co mě čeká.
Dobrá zpráva je, že spím jako mimčo.

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle mě to byl dobrý nápad.

Mezi nesporné plusy patří ticho v noci, daleko nižší kriminalita (větší bezpečí) a nové dobrodružství. Také potkáš lidí svojí věkové kategorie a budeš si s nima mít co říci (na rozdíl od problémových lidí).

Ty nevýhody jsou daleko menší a jsou spíše jednorázové. Sedm a půl tisíce není zase tak vysoká částka a přežil jsi to ve zdraví.

Další odpovědi
da ny

No, pokud člověk nelpé na věcech a vzpomínkách (fpto apod.) na vyhoření bytu, s dobrou i slabší pojistkou „vydělá“ … 😁
Mám za sebou nedávné stěhování.
Přistavený kontejner stál 2 500 Kč. Zeťák a kamarádka se zapotili a párkrát otočili autem..
Výdaje byly s pořízením kuchyňské linky, dveří, skříní do chodby a pokojíků atp.
Též nyní bydlím v městském bytě. U nás je to nejdražšší bydlení.
Oproti bytům družstevním a v OV o 30 . 45 Kč/m2, při platbě do FO kolem 20 Kč/m2 (většinou max. 30 Kč).
1 m2 v něstském bytě přijde na 65 Kč, retro dezolato je za 50 Kč.
Plus služby, SV, TUV atd.

Město prodlužuje smlouvu vždy po půl roce. Problémové partaje, neplatiči o byt vbrzku přijdou. Lokalitě pak odpovídá složení obyvatel přidělovaných bytů v domech.
Lidé v zakoupených bytech jsou mnohdy nešťastní, majitelé bytů nehledí vždy na to komu pronajímají byt, hlavně že se platí a tedy vydělává......

Přeji klidné, spokojené bydlení a spravedlivý spánek! :)
A tedy dobrou volbu.

Drap

Volba je vždy na daném jedinci. To že je lepší vyhořet než se stěhovat je nepravdivá smyšlenka. Zažil jsem oboje. Stěhování je proti vyhoření úplná zábava.

aliendrone

No, hlavně aby se ti tam líbilo. A zase to tak moc neprožívej (to „stresující“ – pche), je to jen stěhování. Je to spíš jen otravně HNUSNÝ opruz, ale stres? ;) :)

Teď se připrav na „nutné změny“ – kam chodit nakupovat (otevírací doby), kam do hospody, kde parkovat a vůbec bambilion otravných drobností, které člověku ztrpčují život, když vyjede ze zaběhlých kolejí. Ale kdo ví, třeba jsi ten typ, který tohle právě uvítá dle hesla „něco nového v životě“. ;)

Jak říkám, podstatné je, abys byl spokojený, na ostatním nezáleží. A gratula k počinu, sám vím, že nám „déle moudřejším“ tyhle „škatule hejbejte se“ moc pod nos nejdou a nejtěžší je se rozhoupat k činu. Na druhou stranu – nová lokace = nové OBĚTI tvého neukojitelného smilnění jednak, druhak parádní příležitost nadělat spoustu ostudy tam, kde tě ještě nikdo nezná – a to jsou GOOD NEWS, no ne? ;) :D :D

Michala11

Žádný pokus o to mít se lépe, nemůže být špatný, ani kdyby nevyšel. Hodně štěstí.

Kepler

alien: no, spokojený celkem jsem. Na hluk z ulice si zvykám, je to takový kontinuální šum z dopravy. O sousedech nevím. Nedávno proběhla v bytech rekonstrukce kuchyňského kouta a koupelny. Je to sice pěkné a nové, ale vymyslel to nějaký magor, ani nebudu popisovat. Jinak jsem asi 150 m od náměstí a všude mám blízko – paráda. Jinak mám pořád co dělat. Takové vrtání do betonu, to je fakt chuťovka. Jinak sexuální orgie v místě nehrozí – jsou tu samé hodné a sklerotické babičky. Akorát se nemůžu zbavit své známosti z práce (o které jsem tady už psal). Ušila mi závěsy a záclony a já blbec jsem při jejich věšení dával záchranu tak, že jsem ji držel za prdel. Hrozně se jí to líbilo.
Začínám hledat něco na podporu erekce – poraď!