Kryšpín

Byl W. Churchill válečným zločincem, či nikoliv?

Tolik opěvovaný politik nelze jeho velké zásluhy proti skopčákům zapomenout, ale údajně má velký podíl na 2 milionech obětí v Indii, kde jej považují za válečného zločince. Rovněž při tažení na Istanbul armáda pod jeho velením byla vypráskáno a 200 tisíc Britů zabito. Tak proběhla krátká zpráva denním tiskem, možná je to blud.

Odpovědi
anonym

Jakým denním tiskem ? … tenhle blábol prošel jen tzv. „názorovými deníky“, které si s pravdou rozhodně nelámou hlavu a jenom loví prokliky za nesmyslné titulky typu „Churchill a Truman, masoví vrazi“ … to nemá s tiskem nic společného, to je jen novinářská stoka.

Pepa25

Je to smotáno páté přes deváté a k tomu provotativní otázka …

  • indické oběti: zřejmě je myšlena role Churchilla v bengálském hladomoru v roce 1943. Indie byla tehdy součást Britského impéria, jejich vlastní území, takže nešlo o žádné válečné zločiny. Churchillovi je vyčítáno, že hladomor „podpořil“ tím, že neřešil zásobování Indie, ale zdroje směřovaly do vojska
  • turecké tažení: tentokrát půjde zřejmě o neúspěch v rámci Bitvy o Gallipoli pro změnu v první světové válce. Britové tehdy prohráli, ale to z Churchilla samozřejmě nedělá válečného zločince.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Winston_Chur­chill

Edison

Taky bychom mohli považovat za válečný zločin bombradování civilního obyvatelstva kobercovými nálety na Německá města v průběhu WWII. Po válce on sám prohlásil, že to byla chyba.

Kryšpín

Dle mého názoru nejlepší odpověd´ od staršícho důchodce z Prahy Pepa 25.

Pepa25

Děkuji za ocenění, ale samozřejmě nejsem starší důchodce z Prahy 😉

anonym

Na smrtelné posteli W. Churchill parafrázoval známé přísloví „Bitvu jsme prohráli, válku vyhráli“ když svou vlastní smrt postavil do pozice jedné bezvýznamné prohrané bitvy. Takto skromně svou roli rozhodně nevnímá egocentrický psychopat a válečný zločinec.

anonym

nakonec to pro něj smrtelná postel nebyla ale on i lékaři tomu věřili, protože ho dostal takový zápal plic, že už to vypadalo bledě. Přesto byl s tím smířený a záleželo mu víc na tom že britové měli nakročeno ke svobodě a ne k životu v útlaku. Sorry ale jeho jméno v jedné větě spolu s pojmem válečný zločinec to je projev tuposti.

Edison

Celá tato diskuse má jeden problém: Hystorii píší vítězové. Důsledky si lze snadno domyslet. Je se zkouším podívat na věc z vícero úhlů. Osobně bych Churchilla taky válečným zločincem nenazval. Rovněž je dobré si povšimnout, že i hystorici mají s některými válečnými operacemi problém a s Churchillovo výroky též. Na druhou stranu, kdo chce psa býti… Po bitvě je každý generál… atd., atp.