vas999

Byl jsem ošizen ve výsledcích testu z informatiky?

V jednom testu z informatiky jsem napsal pár odpovědí, které mi byly označeny za špatné, ale já mám pocit, že jsou správné. Konkrétně jsou napsal, že programovací jazyk PHP je kompilovaný (důkaz: http://www.iv­t.mzf.cz/semi­nar/14-programovaci-jazyky/ ), ale prý je to špatně. Na všeznalé wikipedii jsem našel, že PHP je sice interpretovaný jazyk, ale „Pro desktopové použití existuje kompilovaná forma jazyka“. Neznamená to tedy, že otázka byla špatně zadaná? Dále jsem napsal, že jazyk C patří mezi vyšší (důkaz opět http://www.iv­t.mzf.cz/semi­nar/14-programovaci-jazyky/ ). Tady je napsáno: „Často se uvádí, že jazyk C je jakýmsi přechodem mezi vyššími a nižšími jazyky, má však blíže k vyšším.“ Podle toho jsem uvážil, že často neznamená vždy a že bližší možnost je správná.
Jak to tedy je? Jsem v právu, nebo jsem něco jenom špatně pochopil? Mám se ohradit, že test byl špatně zadaný? Nebo mám počkat, jakou dostanu známku a teprve až podle toho si stěžovat?

Nejlepší odpověď
annas

Zde to nevyřešíme. Neznáme znění otázek, na něž jste odpovídal.
Měl byste se obrátit na vyučujícího, zeptat se, co máte špatně, a požádat ho o vysvětlení.

Třeba jste nepochopil zadání, tedy formulaci otázek, kontext atd. Nevím.

Můžete opravdu jen vyřešit s vyučujícím On vás klasifikoval.

Další odpovědi
Edison

Vezměme v potaz logiku: To, že něco je skoro tři neznamená, že to JE tři. Že něco „vypadá jako“, neznamená, že to „je totéž“. Pokud mezi dva výroky nelze vložit rovnítko, pak si výroky nejsou ani nemohou být rovny.

Arne1

Ten test se odpovídal slovně nebo se zaškrtávaly dané odpovědi ?

U toho PHP to podle mne učitel ohodnotil správně. PHP je většinou interpretovaný a jen výjimečně kompilovaný. I ve tvém zdroji je uveden jako skriptovací interpretovaný jazyk. Takže pokud je jen jediná možnost, tak interpretovaný je správně.

Rozdělení na vyšší a nižší jazyky je podle mne do jisté míry subjektivní, osobně bych do vyšších řadil až například C++.

ivzez

Nebyl, protože ve výsledcích testu nelze být ošizen.

Pravidla a přísnost hodnocení závisí na vyučujícím.
Pokud jste na otázky neodpověděl správně nebo jednoznačně,
nemohly být odpovědi vyhodnoceny jako správné.

Zamyslete se nad všemi odpověďmi, všechny mají pravdu.
Pokud místo správné odpovědi uvedete jenom nepříliš častou
možnost (PHP), není to správná odpověď.

Má-li jazyk C blíže k vyšším jazykům, znamená to, že sám vyšším není.