Avatar uživatele
aliendrone

Byl Darwin úplný popleta a mají tedy pravdu kreacionisté?

ÚVAHA:

  1. Rodičem člověka je člověk. Platí?
  2. Potomkem opice je opice. Platí?

Pokud je rodičem člověka člověk a potomkem opice opičák, jak se z opice stal člověk? Která „ještě opice“ kdy konkrétně porodila „už člověka“? Když půjdeme časem z5, člověk bude mít blíž a blíž k opici a opice blíže a blíže k člověku. Jenže – MUSÍ nastat bod, kdy opice porodí člověka, (což je v rozporu předpokladem 2) takže se ptám – KDY?? Nebo je tvrzení 2 neplatné a potomkem opice NENÍ opice, ale člověk? ;) :D :D

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Anikitos, independent před 2236 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Platí obě úvahy.
Ovšem další předpoklad už pravdivý není → z opice se nestal člověk.

Člověk a opice měli společné předky. Část těchto předků
se vydala jednou cestou, zbylá část druhou…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Potíž je v tom, že přechod byl spojitý a v něm se ostré hranice najít nedají. Každá generace se od té předchozí lišila jen nepatrně. Na počátku to byli neškodní hominidé, na konci podstatně nebezpečnější homo blbiens (což je termín, který razím já, protože k označení sapiens máme ještě daleko).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Gestas

Darwinova teorie je pořád jen teorie.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
independent

…někde jsem četl nebo slyšel, že Darwin na sklonku života uznal že se spletl, kdybych si pamatoval kde, tak ten zdroj uvedu, ale bohužel je to dávno

před 2236 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Já bych do definice „člověka“ dal třeba i jeho fyzické rozměry. Současný člověk evropského typu měří v průměru 180cm. Před 100 lety to bylo někde mezi 160–170. Jak je možné že se ze 160cm narodili lidé 180cm?

před 2236 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Potíž je v tom, že když se na tu řadu (posloupnost chceš-li) podívám zblízka, tak nevidím nic spojitého, je to posloupnost zcela diskrétní, kde vidím naprosto zřetelně a odděleně jednotlivé prvky posloupnosti. Vidím prarodiče, následuje rodič, pak potomek… žádná jednolitá zplácanicna.

Každý prvek je tedy naprosto individuální, jednoznačně definovaný, s jiným prvkem nezaměnitelný. A z toho plyne (pokud platí předpoklady 1 a 2) že:

  1. potomek opice může být člověk
  2. rodičem člověka může být opice

ergo
Pokud PLATÍ předpoklady 1 a 2, tak NEPLATÍ! V konečném důsledku jsem tedy vyvrátil evoluční teorii, Darwin byl popleta a lidstvo vzešlo na svět kdoví jak – třeba rozkazem náčelníka generálního štábu dělnicko-rolnické Rudé armády v Moskvě! ;) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D ;)

před 2236 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

ivzez>>>
OK, společnému předku opice a člověka budeme tedy říkat „předopice“. Nadále všechny opice v zadání otázky nehradíme termínem „přeodpice“ se vším všudy – potomkem předopice je předopice atd. Otázka tedy nadále platí – kdy předopice měla za potomka člověka? ;) :D :D

před 2236 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Předopice neměla potomka člověka.

„Kmen“ Předopice se někde v historii rozdělil
a dál se obě skupiny vyvíjely samostatně.

Jedna větev se vyvinula v opice, druhá v člověka.
Nebylo to tak, že jedna předopice porodila opici a druhá člověka.
Vývoj probíhal postupně a trval dlouho.

před 2235 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

;) Upřesním to. Předopice byla na začátku. Na konci je člověk. Někde mezi tím muselo dojít ke změně předopice v člověka. KDY předopice porodila člověka? Nebo jinak – která předopice byla ta poslední společná, kde došlo k rozdělení/větvení druhů na lidi a opice? (k tomu pochopitelně dodávám Keplerovu odpověď a moje příslušné RE)

Nebylo by fér Vás trápit – rovnou vybalím, že otázku klasickým platónským přístupem řešit NEJDE, protože jde o matematický problém provázání nekonečna s neurčitostí (BTW – skvěle ho objasňuje/řeší náš bohužel již zesnulý prof. RNDr. Petr Vopěnka, DrSc.)

Původní zámysl otázky > měl to být chyták na orwella (a malá odplata za zločin! ;D), ale nelapil se… Asi stávkuje ZLOČINEC!!! :D :D Takže se Vám omlouvám, nebylo to ode mne zrovna košer! ;) :)

před 2235 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

A prosím berte to vážně! Takže úvahy ve stylu že možné je vše, jelikož např. člověku se narodil potomek Kepler (tedy něco, co má k človku DALEKO) dopředu diskvalifikuji! ;) :D :D :D :D :D :D :D :D

před 2236 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby