Rokio

Byl by dobrý nápad, pokud by šel Rokio na vysokou školu?

Rokio bez problémů zvládl maturitní zkoušku. Měl trojky na maturitním vysvědčení. Jeho znalosti z předmětu účetnictví jsou dobré, což potvrzuje známka trojka na maturitním vysvědčení z tohoto předmětu. Jedná se o hlavní předmět OA. Z oboru, který vystudoval, si toho ještě docela dost pamatuje.

Ve městě, kde Rokio žije, je pouze jedna vysoká škola, která je soukromá a stojí hodně peněz. Rokio je ale zámožný a na školné má dost finančních prostředků. U takových vysokých škol platí, že studium si student „částečně zaplatí“, protože se jedná o soukromou školu.

Myslíte si, že by bylo skvělé, pokud by Rokio se stal vzdělancem a měl akademický titul?

Nejlepší odpověď
Kelt

Pokud chce jít Rokio na vysokou školu , tak je to jeho rozhodnutí. Stejně tak, jestli bude chtít vylézt na stožár vysokého napětí. Zda má odpovídající vzdělání neposuzuji, ale člověk, který chce něčeho dosáhnout, třeba jít na vysokou školu by tam měl rozhodnout na základě svého uvážení a ne podle toho, co si myslí ostatní na těchto stránkách.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… to, čemu Rokio říká maturita maturita není …

… a jen malý dodatek: ono studium zaplatí většinou znamená koupí (ale to jde i jinde, protekce u nás stále nevyhynula) …

hapiky

Lidé jsou nepřejícní a závistiví. Mohli by ti potom říkat vystudovaný blázen.