pachotek

Bydlím s přítelem, jsem teď bez práce, vedena na ÚP, dávky nepobírám. Mám nárok na příspěvek na bydlení?

Na U.P.mi bylo řečeno,že by mě měl přítel živit.I když je v podstatě cizí osoba.

Nejlepší odpověď
jmhad

A proč se nezeptáte přímo na ÚP, kde dostanete konkrétní odpověď a ne domněnky některých neomylných zde?
Malé doplnění – v příloze včerjšího Blesku je nějaký stručný návod pro podobné případy. Já to četl jen letmo.

Další odpovědi
zjentek

Vypadlo Ti to nejpodstatnější- vztah Tebe a bydlení.

Jmhad, a proč by se na to ptala na ÚP? Oni s tím maj něco společnýho? Já myslel, že dávky na bydlení se při žádosti vyplácej nezávisle na tom, zda jsi nebo nejsi na ÚP vedený. Takže bych s tím šel na místní sociální odbor.

Hans51– pravda, leč zajímavé je i to, že vedení osoby na ÚP, jakožto uchazeče o zaměstnání, nemá žádný vliv při rozhodování o příspěvku na bydlení.
V podstatě jsem nastínil možnost, že o příspěvek na bydlení si zažádat můžeš, pokud je to „bydlení“ vedeno na tebe. A k tomu stačí jen pozapomenout sdělit příslušnému ÚP, že s tebou v bytě bydlí kdokoliv další. A proč ser taky o státní příspěvek připravit, když je tam přítel veden třeba jako „návštěva“, že? Když se chudý občan podívá, co se děje v politice, hned se za podobné žádosti o příspěvek přestane stydět. Holt, ryby smrdí od hlavy, to je marný.

Hans51

To zjentek:

jmhad má pravdu, protože ÚP tyto příspěvky vyplácí, také o nich rozhoduje, takže bude vědět více než sociální odbor 😉 ten by Vás beztak odkázal na ÚP.

Kura

Pokud jste oba přihlášeni na stejný byt nebo dům a přítel pracuje s výdělkem nad 10 tisíc čistého, je zbytečné někam chodit, nedostanete nikde nic, raději seďte doma a hledejte si práci na netu např.
Nejjednodušší je se podívat na : http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/prispevek-na-bydleni
A pak porovnej, kdo ti tady lže a kdo ne !!!

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/prispevek-na-bydleni

pizlicka

zajdi si na urad -příspěvky na bydleni,tam podej zadost o příspěvek na bydleni-zijete spolu ve spolecne domacnosti,pocita se prijem přítelův a tvůj,to se zpruměruje a urad rozhodne,jestli dosahnes na příspěvky na bydleni.pozor-PODMIKOU JE,ABYS U PRITELE MĚLA TRVALY POBYT NAPSANY!!jinak i kdybys nárok mela,bys nedostala nic.pak by sis mohla vyridit příspěvek v hmotne nouzi,opet,se odviji od prijmu obou.

pizlicka

Kura NEMAS PRAVDU! ja mam invalidni duchod,prijem 3210kc,pritel ma nad 10tisic a na příspěvek nárok mám!takže nešiř domněnky.

Kura

Ušetři si caps loc a napiš, jestli jste oba přihlášení na stejné adrese !!!

Kura

Lžeš ty, podle http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/prispevek-na-bydleni máš nárok na prd, takže si asi pleteš něco s něčím a nevíš co s čím. A taky barva pleti je důležitá, když už by jsme měli brát všechny aspekty.
;-P
Ale za tohle mě nahlásíš jako správná ušlápnutá chudinka a smáznou to.