jendysek

Bydlení v 1+kk – zkušenosti

Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s bydlením v 1+kk, jen tak, jelikož mám v úvaze si byt v takových rozměrech koupit.

Díky, za odpověď.

Nejlepší odpověď
Kepler

Sám v takovém bytečku bydlím. Komu nevadí malé prostory a nemá moc nábytku, tomu postačí. Mám tady vše potřebné. Největší výhoda takového bytečku je nízký nájem (popř. cena) a platby za energie. Nevýhodou je, že je to byt opravdu jen pro jednoho.

Další odpovědi
aliendrone

Hele, to je jako s autem. Dokud žádné nemáš, tak žiješ v přesvědčení, že ti stačí úplně malé autíčko, nákupní taška. Hlavně aby tě odvezlo. A pak uděláš tu chybu, že si ho koupíš (navíc mívají příznivější pořizovací ceny, než „dospělá auta“). No a po čase zjistíš, že je v něm těsno, nic se do něj nevejde a kdybys nedejbože chtěl vézt rovnou 4 lidi na delší štreku (150+ km), tak je to doslova mučení.

S bytem je to podobné, říkáš si, že jde jen o to, abys měl kam hlavu složit a nebyla ti zima/nepršelo ti na krk. A PAK přijdeš na to, že nemáš KAM dávat svoje krámy, natož kdybys chtěl v budoucnu s nějakou babou bydlet.

Navíc jako mnozí jiní jsem již v mládí objevil, že stejný bordel rozprostřený po větší ploše vypadá mnohem „přijatelněji“ (zdání menšího nepořádku), než když je zkoncentrován na malém prostoru, chápeš? ;) :D :D

Rokio

Je to garsonka. Bydlení maximálně pro jednu osobu. Budeš se v ní cítit snísněně, ale pokud ti nevadí malé prostory, tak je to OK.

Řekl bych, že náklady na paušální výdaje nebudou velké.

_Bůh_

Já v takové garsonce teď jsem, v nájmu. Je to okay, necítím se nějak omezený, mám tu vše co potřebuji, a dostatek světla (dvě velká okna). Ale nekoupil bych ho, mám v plánu stavět dům. Garsonka asi není úplně pro bydlení do budoucna, ale to si každý musí určit sám, co chce v budoucnu dělat. Já bych káru, psa, ženskou a děcka do garsonky nenarval.

Dochy

Bacha, 1+kk je dispozice. Info o rozměru je ještě další podstaný údaj.
1+kk je pro samotáře, nebo max. bezdětný pár co má stejné návyky (chodí spát ve stejnou dobu apod. nebo jsou extrémně tolerantní). Pokud bych byl sám, mohlo by mi to stačit. Ale chtěl bych odhadem alespoň tak 40m2, radši víc 😉
Zkrátka jsem z vesnice a potřebuju nějaký prostor.

zjentek

V takovém bytě v pohodě přespíš, uskutečníš hygienu, také se tam převlékneš i najíš, ale v posledním bodu důrazně doporučuji ÚPLNĚ ZAPOMENOUT na pokrmy typu topinka a vlastně nejlépe v takovém bydlení VŮBEC NEVAŘIT, NEPÉCT A NESMAŽIT. (;

_Bůh_

Vařit se v garsonce klidně může. Problém je, že většinou nebude vybavena troubou, takže nebude možnost péct, což lze však vyřešit samostatně stojící přenosnou troubou (rozměrově obdobná velké mikrovlnce).

Dochy

zjentek: Proč? To já se vyspím klidně vedle topinky. Mňam. Hlavně aby tam bylo dost česneku 😉