1962SSendy

Budu mít mateřskou,nebo jen rodičovskou.Víte někdo kolik?

Ahoj.Je mně 25 let.Měla jsem 4 roky živnost.list,ale neplatila jsem si sociální.Nyní jsem zaměstnána a mám smlouvu s automatickým prodloužením na dva roky.Za 14 dní tam budu 6 měsíců-zkušební doba.Jsem ve 3 měsíci.Lékařka mně řekla,že musím být doma.Já chci těch 14 dní ještě odpracovat,ať mám těch 6 měsíců.
1/Budu mít mateřskou..když jsem si neplatila sociální.
2/Jak to bude za 2 roky,když mám smlouvu na 2 roky.
3/Budu mít rodičovský příplatek.
4/Jestli z toho nic mít nebudu,mohu doplatit sociální.
Děkuji Vám.

Odpovědi
salsa verde

pobírání ppm (peněžitá pomoc v mateřství) nesouvisí s placením sociálky ale s placením nemocenského pojištění, pokud jste si ho neplatila minimálně 9 měsíců před porodem budete pobírat rovnou od porodu rodičovský příspěvěk, u vás zřejmě ve výši 7600 měsíčně. jak to bude za dva roky ví jen pánbůh. pojem rodičovský příplatek neexistuje. sociální si doplaťte každopádně jinak doma čekejte po nějaké době exekutory.

1962SSendy

Salsa Verde.Proč píšeš,že sociální se platit musí.Já myslela,že se musí platit zdravotní.