FlAsh_7

Bude vytisknutá fotka v TIFFU kontrastní a lepší než JPG?

Odpovědi
Emefej

Pokud jde o TIFF komprimovaný metodou LZW, tak tisk může být kvalitnější.

mosoj

Pokud dokážeš využít všech vlastností formátu TIFF tak ano. TIFF umí pracovat ve větší barevné hloubce než JPG. Problém ovšem je, sladit celý potřebný řetězec softwaru a hardwaru. Proto TIFF nahradil RAW. Profi fotografové jinak než do RAW nefotí. Jak zde již bylo napsáno, hodně lze také dohnat v kvalitním!!!! bitmapovém editoru.

Dochy

Přímo a jednoznačně nelze odpovědět. V TIFFU může být zapouzdřen JPEG, obráceně to ale nejde. Takže TIFF má potenciál mít kvalitnější data (může být nekomprimován, nebo komprimován bezztrátově) zatímco JPEG bude komprimován vždy ztrátově. A samozřejmě pokud bude stejný obrázek v TIFFu 10×15 bodů a v JPEGu ten samý 1000×1500, tak samozřejmě asi není co řešit. Jen monochromatická plocha bude v obou případech vypadat stejně 😉

Arne1

Pokud potřebuješ fotku kontrastnější a jasnější, tak použij nějaký editor fotek (například IrfanView)

elkon

Záleží na fotce samé a na nastavení tiskárny. Na vylepšení fotek je např. jednoduchá aplikace Photo Scape. Umí skoro nemožné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.