dust8

Bude potřeba aktivovat Windows 7, i když se vypnou aktualizace?

Věc se má tak, že jsem na notebooku vyhodil Windows 10 a nahradil je Windows 7 a během instalace jsem použil klíč, který byl na originálním štítku notebooku ze spodu noťasu. Napsalo to, že kód je neplatný, což mě nažhavilo do běla, ale udržel jsem se. Je to z druhé ruky, takže čekal se dá ledasco. No a naštěstí to šlo pokračovat v instalaci i bez klíče, takže sem nainstaloval Windows 7, ale co si pamatuji, tak to pak chtělo nějak časem aktivovat jako systém? Bez toho, když se to ignorovalo, tak se pak děly různé věci, které znepříjemňovaly užívání systému nebo jak to je? Je jediná možnost tedy (legální) koupit si legalizační DVD s Win7 a udělat originál z „originálu“ (Nedostal jsem orig DVD s Win7, tak jsem použil pálené Win7, ale když mám originální klíč, který stejně nefungoval? Proč?) Tak jsem dobře řečeno v pytly?

Vím, že je to zamotaná situace, takže ocením každou dobrou radu. Thanks!

Odpovědi
Schluker

Klic nejspis nefunguje proto, ze minuly majitel povysil zadarmo na win10. Tim se klic pro win7 znehodnotil. Bez aktivace to uplne nepujde, pokud nepujde o piratskou kopii.

Edison

I bez aktualizací je i MS WINDOWS chráněno autorskými právy.

dust8

Jo ten originální klíč na spodu notebooku je na Win 7, takže to nebyl klíč na Win 10. Ty Win 10 si tam dali ti, co ten noťas dříve vlastnili, než mi jej prodali.