aliendrone

Pokud bude aktuální, tak ano. Však to tam píší. (venkoncem Android na mobilech je také modifikace Linuxu) :)

Další odpovědi
anonym

Ano bude fungovat, mám ověřeno. V dnešní době spousta aplikací funguje na webových technologiích a obecně platí že cokoliv je pro web funguje na jakékoliv platformě kde je k dispozici nějaký moderní webový prohlížeč typu Firefox, Chrome, Opera a všechny tyto dostupné pro linux jsou.

Obecně dnes už prakticky s žádným webovým bankovnictvím nejsou na linuxu žádné problémy a obecně celý web na něm funguje bez potíží od doby co se přestaly používat věci jako FLASH, ACTIVEX, Internet Explorer a podobné zhovadilosti které web potápěly 🙂

Mc Merkurion

… jdi do svýho bankovnictví, máš tam zprávu od spořky, a je tam seznam, na čem to pojede, pojede to i na sedmách, jen s Exploreem budou potíže …

elkon

Už jsi se mohl zeptat v chatu George České spořitelny.

Edison

Píší to tam sdnad jasně. Co chceš tady?

anonym

Ono se to málo ví ale třeba dnes tak populární chrome je původem ryze linuxový prohlížeč který pro jiné systémy ani k dispozici nebyl. Chromium totiž staví na jádru prohlížeče KHTML (https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/KHTML ) později přejmenovaném na WebKit, což bylo jádro které pohánělo linuxový prohlížeč prostředí KDE, stejné jádro převzala i firma Apple a založila na něm svůj prohlížeč Safari, stejně tak i minulý rok firma Microsoft na tomto jádru založila svůj EDGE. Linuxoví open source vývojáři tak de facto vyvíjí všechny tyto prohlížeče najednou. Kořeny dnes nejpopulárnějších prohlížečů jsou tak jednoznačně Linuxové a vývoj na linuxu pokračuje samozřejmě dál.

anonym

Webový prohlížeč si totiž můžeš představit jako takový operační systém nad operačním systémem a dalo by se s trochou nadsázky říct, že pokud používáš firefox je prostě jedno zda je to firefox nad windows, firefox nad linuxem , nad androidem nebo nad mac os x, vždy bude fungovat stejně.

anonym

no a totéž platí o webových aplikacích které v takovém prohlížeči používáš. Webový prohlížeč tak útváří téměř dokonalou abstrakci nad základním operačním systémem, který je pro něj i webové aplikace téměř irelevantní.