Viktorie II.

Bude bída, když roste spousta hub?

Dnes bylo hodinové sbírání hub a kupodivu na stejném místě.

Nejlepší odpověď
Drap

To se říká, že bude válka, když je hodně hub. U nás neroste. Jen velmi omezeně.

Další odpovědi
ten který je

Paráda!Na houby se chystám příští týden.Rčení o velkém množství hub a válce má svůj původ z léta 1914 krátce před vypuknutím první světové války.Budeme raději věřit že je to pověra.

marci1

Odpověď odborníka:
Starou pranostiku, že když roste hodně hub, bude válka, oživil ve svém literárním díle spisovatel Ota Pavel. V knize Jak jsem potkal ryby popisuje, jak jeho bratr Hugo našel stráň plnou hřibů a maminka začala plakat.
 „Bratr Hugo našel stráň plnou bílých hřibů. Museli si dokonce půjčit nůše od tety Karolíny. Ta s maminkou plakala, protože pověra praví, že když roste hodně hub, bude válka. Příští rok nás zabrali Němci. Tatínek a bratři museli do koncentráku. Dětství skončilo,“ píše slavný spisovatel.
 Věříte tedy tomu, že když najdete plné koše hřibů, do roka přijde světová válka? Zeptali jsme se odborníka.
 „Když roste hodně hub, tak to znamená, že bude dlouhá zima a hodně sněhu. Letos ale rostou houby nerovnoměrně, takže ve vyšších polohách bude hodně dlouhá zima, v nížinách morko, sychravo, vlezlá zima. Co se týče třetí světové války, tak mayské orakulum hovoří hlavně o tom, co se děje, když rostou houby na východní straně lesa. Třeba když roste hodně bedel či dubáků na východě, tak hrozí konflikty mezi národy. Což se ale podle mě neděje,“ řekl pro TN.cz psychotronik Vlastík Brůček. 18.8.2014
 Zdroj: https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/303076-zaplavy-hub-prijde-3-svetova-valka-tvrdi-stara-povera?campaig­nsrc=tn_clipbo­ard
🙂

jirka F

U nás jsme našli zatím akorát kováře a bedlu. Foto nemám už jsem po smaženici.

paul1

Krásný pohled. Několikrát se nám stalo, že úlovek byl podobný. Horší je potom to vše očistit, pořazat a poukládat na síta a usušit.

da ny

U nás asi ne ;D
Nerostou. Nejdříve sucho a když zapršelo, je zima (hlavně v noci).
„Houby rostou všude! Přijde tuhá zima, hladomor nebo třetí světová?“

Více na https://horos­kopy.blesk.cz/cla­nek/nove-horoskopy-astroclanky/497387/hou­by-rostou-vsude-prijde-tuha-zima-hladomor-nebo-treti-svetova.html?ut­m_source=horos­kopy.blesk.cz&ut­m_medium=copy
Jak je na tom zdejší cibule, ani nevím :)

cochee

Šak válka už je – že není u nás je jen její malé bezvýznamné plus…