akvidzerp

Bude 1 rok prošlé hnojivo na pokojové rostliny ještě účinné?

Nejlepší odpověď
jmhad

ono záleží na druhu,resp. na složení.Některé drobné prvky v hnojivu mohou oxidovat a tudíž už nemají ty původní vlastnosti.Ale to zpravidla nevadí.

Další odpovědi
Kohut57

Ano, už se mi to stalo několikrát a fungovalo to dobře.

mosoj

Určitě neměj obavy. Co jako by se s ním mělo stát. Rostlina salmonelu nedostane. Ty látky které ve hnojivu byly obsaženy tam zcela určitě stále jsou.

Doplňuji:
Pokud je granulované a ztvrdlé, pokusil bych se ho rozbít a pokud by to nešlo, tak patřičné množství rozpustit ve vodě a udělat z toho tekuté hnojivo.

Pokud je tekuté již jako takové, tak žádný problém.

PetraLehka

Já si kupuji vždy jen jednu maximálně dvě láhve hnojiva, abych ho stihla spotřebovat. Kupuji si přírodní hnojiva z http://fertia­.cz/index.php/pri­rodni-hnojiva-mulc , abych půdu zbytečně nezatěžovala dalšími chemickými látkami.