hapiky

Bublají vám na teplém místečku nějaké plody či šťáva z plodů vaší zahrádky?

Vzpomněl jsem si, že kdysi bylo rybízu tolik, že jsme ho prostě museli zpracovat. Pamatuji, že nejlepší víno bylo ze šťávy žlutého angreštu a jablek. Z malin byla dobrá pálenka.

Odpovědi
Kepler

Zahrádku už dlouhá léta nemám, ale kdysi jsme měli několik keřů černého rybízu. Nikomu ty čertovy bobule nechutnaly, tak jsem je všechny nemilosrdně zkonfiskoval a šup s nima do demijónu. K mému překvapení z toho bylo nejlepší ovocné víno, které jsem kdy ochutnal. Konkurovat mohlo jen borůvkové.

Drap

Ne, nevyrábím takové věci už hodně dlouho.

Klaproth

Pár kilo švestek už kvasí, ale víno z toho nebude…