autacek

Brum zvukovka, čím může být způsoben? Vzorek v souboru.

Oscilace a degeadace zvuku nastává nezávisle na hlasitosti, spíš v návaznosti na čase, někdy do minuty, jindy po pěti minutách…

Dělá to jak výstup ze zvukové karty, tak audiovýstup z hdmi grafiky, i na monitoru, i na televizi.

http://letecka­posta.cz/218386354

Odpovědi
Roman71

Tohle je podle projevu zaručeně integrovaný zvukový čip někde na základní desce. Mám dvě podobné závady a nejmarkantnější je to při poslechu ve sluchátkách. Dá se to vyřešit dvěma způsoby, buď zakoupením zvukové karty do slotu, což je sice dražší, ale efektivnější varianta, nebo levnější USB zvukovka za cenu kolem 50 Kč z Číny.
Integrované zvukové čipy na základních deskách sice dokáží do jisté míry nahradit klasickou zvukovou kartu, ale kvůli jednoduchosti konstrukce čipů jsou náchylné na rušení datovou komunikací po základní desce.